Nokia C7 İncelemesi

Nokia C7

Yeni yıl ve yine bir Nokia incelemesi ile karşınızdayız. 2010’u Nokia’nın son bombası olan Nokia N8 incelemesi ile kapatmıştık. 2011’e ise Nokia mühendislerinin kurduğu yeni cep telefonu temelini devam ettiren Nokia C7 incelemesiyle devam ediyoruz.

İncelememizin içeriğinden kısaca bahsetmek gerekirse, incelemede ne yaparsak yapalım C7’yi mecburen N8 ile kıyaslarken buluyoruz kendimizi. Kısaca iki telefonun arasındaki farkları yazıp sizi sayfalarca inceleme yazısı okumaktan alıkoymak isterdik ancak Nokia N8 incelemesi okumamış okurlarımızı da düşünmek zorunda olduğumuzdan yine N8 ile benzer sonuçlara ulaşacağımız ama ciddi farkların da olduğu konu başlıklarını inceleyeceğiz.

İnceleme içeriğini tarz sahibi olan “C” serisi bir Nokia kurcaladığımızın farkındalığı ile yapacağız. Bu yüzden Nokia’nın benimsediği yeni cep telefonu temellerine, N8’de verdiğimiz tepkilerden daha farklı davranabiliriz. Bu kısa açıklamaya hemen Nokia C7’nin SAR değerini vererek bitirelim. En yüksek değeri 2,0 W/kg olan insan vücudunun radyasyondan etkilenmesi olarak değerlendirebileceğimiz SAR değeri Nokia C7’de 0,73 W/kg’dır.

Bir cevap yazın