Nokia Akıllı Telefon Pazarında da Lider Olmak İstiyor

Apple’a ciddi bir rakip mi geliyor?

Nokia LogoNokia, tartışmasız cep telefonu pazarının en büyük şirketi. Hala birçok insan kullanım rahatlığı ve markaya güvenden dolayı cep telefonu seçiminde ilk olarak Nokia ürünlerini tercih ediyor.

Fakat Nokia, gittikçe daha çok rağbet gören akıllı telefon pazarında pek de ilgi çekici ürünlere sahip değil. Nokia gibi bir cep telefonu devinin Apple’ın iPhone’u ile rekabet edebilecek bir cep telefonu bile yok ama bu durum bir süre sonra değişebilir. Zira Nokia, akıllı telefon geliştirmeye odaklı özel bir bölüm kurdu.

Bu özel bölümün başına getirilen Anssi Vanjoki ise oldukça iddialı. Vanjoki, Nokia’nın yeni akıllı telefon strateji hakkında şunları söylüyor.

Kendimi bu işe adadım, hatta bu konuda takıntım oluştu. Nokia yüksek ürünlerde yeniden 1 numara olacak” açıklaması yapan, yeni kurulan mobil çözümler başkanı Vanjoki şirketin bloguna yazdığı notta şöyle devam etti : “ARGE ve ürün geliştirme dahil, her türlü olanağımız var. Pazarı sarsacak akıllı telefonlar ve değiştirecek mobil bilgisayarlar yapacağız.

Sanırım Nokia tutkunları için son günlerin en güzel haberi.

Kaynak: turk.internet

Bir cevap yazın