Nisan Norveç’e Ölüm (frag) Yağmuru Getirir

Vikingship

Vikingship

Gathering, düzenleyenler tarafından dünyanın en büyük “bilgisayar partisi” olduğu öne sürülen buluşmaya verilen ad. Gerçektende bu etkinlik, yaklaşık 200 çalışanı ve 5200 katılımcısıyla büyük bir parti. Buluşmanın yerel toplulukların veya benzer grupların hazırladığı haftasonu yerel alan ağı eğlenceleri (LAN-party) ile uzaktan yakından alakası yok.

İlk olarak Gathering’in (The Gathering -> TG) yerel alan ağı eğlencesi olmadığının, bir bilgisayar partisi olduğunun altını çizmeliyiz. Eğer

TG’yi yanlışlıkla LAN-partisi olarak niteleyecek olursanız, seçilen terimlere dikkat etmeyi sevenler sizi eleştirebilir. Aradaki fark, LAN-partisinde ana cazibe ağ’dır. Bir bilgisayar partisinde ise odaklanılan nokta benzer düşüncedeki insanları bir araya getirip bilgisayar sevgilerini paylaşmalarını, yeni insanlarla tanışmalarını ve yarışmalarını sağlamak (en azından bu yazarın görüşü).

Gathering büyük bir etkinlik

Gathering büyük bir etkinlik

Gathering sene de bir kez Noveç’in küçük bir şehri Hamar’daki Vikingship’de, her paskalya, çarşambadan pazara kadar süren bir etkinlik. Arena 1994 olimpiyatlarında hız kayağı yarışmaları için yapılmış. Büyük ihtimal burası Norveç’te bulabileceğiniz en büyük salon, ve böyle büyük bir etkinlik için mükkemmel bir yer.

Etkinlikten aylar önce satışa sunulan 5,200 bilet, satışa sunulduğundan itibaren 12 saat içerisinde tükendi. Eğer çevrimiçi bilet satışı sistemi kullanım dışı kalmasaydı belki de bir saat içerisinde tükenecekti. Bilet satışı sona erdiğinde 3,000 kişi de kendini yedek listeye yazdırmıştı.

Bir cevap yazın