Nintendo’nun Yeni Konsolu Büyük İhtimal 3D Desteklemeyecek

Nintendo, ev konsolları için 3D’nin erken olduğunu düşünüyor.

Nintendo logoNintendo, geçtiğimiz günlerde gözlüksüz 3D keyfi sunan 3DS el konsolunu tüm dünyada piyasaya sürdü. Gelen ilk rakamlara göre, 3DS’e olan ilgi bir hayli iyi, hatta Amerika’da 3DS’in satış rekorları kırdığı bilgileri kulağımıza geliyor.

O halde Nintedo’nun yeni ev konsolunun da 3D olacağını varsaymalı mıyız, hele Nintendo Wii’nin artık naftalin kokmaya başladığı ve teknoloji olarak günümüzden çok geri kaldığı gerçeğini de düşünürsek?

Nintendo CEO’su Sataro Iwata’ın daha önce söylediği “3D HDTV pazarı %30’a ulaştığı zaman 3D bir ev konsolu düşünebiliriz” açıklamasına rağmen CNN’e konuşan Nintendo Amerika başkanı Reggie Fils-Aime’e göre, bir sonraki Nintendo ev konsolu büyük ihtimal 3D destekli olmayacak.

Yeni Nintendo ev konsolumuzda ne gibi özellikler olacağını söylemedik, ama şimdiye kadar 3D hakkında öğrendiklerimiz ile yeni ev konsolumuzda büyük ihtimalle 3D özelliği olmayacağını söyleyebilirim.

Fils-Aime, ayrıca “gözlüksüz 3D etkisi sunan 3DS’ten çok şey öğrendiklerini ve Nintendo olarak gözlük gerektiren 3D sistemlerin çalışmadığını gördük” diyor.

Anladığımız kadarıyla, 3DS’in satış başarısı gözlüksüz 3D teknolojisinin önemini hatırlatmış Nintendo’ya. Ve, Nintendo, 3D etkisini gözlük vasıtasıyla sunan 3D HDTV’lere yatırım yapmak istemiyor.

Bir cevap yazın