Nintendo 3DS’in Türkiye Lansmanı Yapıldı

3DS’te yer alan HOME tuşu, oyun veya uygulamaları kapatmaya gerek olmadan menüye dönmenizi veya internet tarayıcıya kullanabilmenizi sağlıyor. Önemli bir artı diye düşünüyoruz.

Nintendo 3DS, Nintendo 3DS Kamera, Nintendo 3DS Sound, Mii Maker, StreetPass, Mii Plaza, AR Games, Acitivity Log, Face Raiders vb. bir çok yazılım ile beraber geldiğini öğrendik . Ayrıca yine Lansman’dan öğrendiğimize göre, Nintendo eShop sayesinde kullanıcılar, oyun fragmanları izleyebilecek, yazılım sıralamalarına bakabilecek ve yazılım satın alabilecekler. Sistem Transfer özelliği, kullanıcıların satın aldıkları yazılımları bir Nintendo 3DS’den bir diğerine aktarmalarını sağlayacak. Ayrıca Nintendo DSi’a DSiWare üzerinden indirilmiş yazılımlarda Nintendo 3DS’e aktarılabilecek. Ebeveyn Kontrolü sayesinde, anne babalar Nintendo 3DS’in oyun içeriklerini, kablosuz bağlantı özelliklerini ve 3D gibi özelliklerini kısıtlayabilecekler.

Geriye uyumluluk özelliği sayesinde Nintendo 3DS’de DS ailesi için üretilmiş oyunları da oynamak mümkün.

Nintendo 3DS’in en önemli çıkış oyunları arasında Nintendogs + Cats, Pilotwings Resort ve Super Street Fighter 4 3D Edition’ı saymak mümkün.

Mario Kart 3DS, Paper Mario 3DS, Super Mario 3DS, Kid Icarus, Starfox64, Zelda Ocarina of Time 3DS, Professor Layton and The Mask of Miracle ve Animal Crossing 3DS gibi Nintendo’nun çok satan oyun serilerinin de gelecek dönemde Nintendo 3DS geliştirildiğini öğrendik.

Nintendo 3D Mavi

Sadece Nintend yapımı oyunlar görmeyeceğiz Nintendo 3DS’de diğer güçlü oyun firmalarının oyunları da 3DS için geliştiriliyor. Bu oyunlardan bazıları şöyle: Dead or Alive Dimensions, PES 3D, Metal Gear Solid Snake Eater 3D, Resident Evil Merchaneries, Resident Evil Revelations, Sims 3, Tom Clancy’s Ghost Recon, Tom Clancy’s Splinter Cell Chaos Theory, Samurai Warriors 3D, Ridge Racer 3D…

Buraya kadar Nintendo 3DS hakkında ilk ve en önemli bilgileri detaylandırdık. Biraz da cihazın kullanım deneyiminden bahsetmek istiyorum. Bu konuya en çok merak ettiğiniz 3D özelliği ile başlayacağım.

Nintendo 3DS’in gözlük gerektiren sinema perdesi ve LCD ekrana göre farklı bir 3D yaklaşımı var. 3DS’in ön tarafında bulunan bir kamera, sizin bakış açınızı belirleyerek, sağ ve sol göze 400 piksel farklı görüntüler yolluyor. Bu sayede oyunlarda derinlik algısı oluşuyor. Gerçekten de 3DS, 3D görüntü sunmada başarılı diyebiliriz. Her ne kadar 3.5″ ekranda 3D algısının oyun dinamiğine sunduğu bir katkı olduğunu söyleyemesek de, Nintendo’nun 3D furyasına seyirci kalmaması ve bunu gözlüksüz yapıyor olmasını bir başarı olarak görebiliriz.

Bir cevap yazın