Nintendo 3DS, Türkiye’de Satışa Çıktığı İlk Gün Büyük İlgi Gördü

Nintendo’nun yeni taşınabilir devrimsel el konsolu Nintendo 3DS, dün Avrupa ile aynı anda Türkiye’de de satışa çıktı. Gözlüksüz 3 boyutlu oyun oynama imkanı sunan cihazı merak edenler, satış noktalarına akın etti. Günler öncesinden ön sipariş talepleri alan Nintendo 3DS, 2011 yılına büyük bir ses getirecek gibi görünüyor.

Mart ayı başında Türkiye lansmanı yapılan Nintendo 3DS, Türkiye’de raflardaki yerini aldı. Dünyada ilk kez Japonya’da çıktığı ilk gün kuyruklara neden olan ürün, Türkiye’de de büyük ilgi gördü. Özel gözlüklere ihtiyaç duymadan 3 boyutlu oyun oynama imkanı sunan Nintendo 3DS,  3 boyutlu fotoğraf çekme, internete bağlanma, Street Pass ve SpotPass ile geliştirilmiş sosyal ağ yetenekleri gibi yepyeni özellikleriyle el konsolu deneyimini farklı bir boyuta taşıyor. Cihazdaki yeni arayüzler, 360 derece kontrol sağlayan analog kol, hareket algılama ve gyro hareket sensörleri özellikleri teknolojik boyutuna önem kazandırıyor.

Nintendo 3DS couple

Nintendo 3DS ile birlikte Nintendogs + Cats ( “Nintendogs + Cats: Golden Retriever & New Friends”, “Nintendogs + Cats: French Bulldog & New Friends” ve “Nintendogs +  Cats: Toy Poodle & New Friends” olmak üzere 3 oyunla gelecek),  Pilotwings Resort, Super Street Fighter 4 3D Edition ve Lego Star Wars III: The Clone Wars gibi oyunlar da satışa çıktı. Birçok büyük firmadan yeni oyunların da yolda olduğu biliniyor.

Nintendo 3DS’in Türkiye satış fiyatıysa 750 – 800 TL arasında değişiyor.

Bir cevap yazın