Nintendo 3DS Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Nintendo fanları, Super Mario’nun üç boyutlu maceraları için çok beklemeyeceksiniz.

E3 2010’da görücüye çıkan ve daha sonra neredeyse tüm detayları ortaya çıkan Nintendo 3DS’in bir tek çıkış tarihi ve fiyatı hakkında bilgimiz yoktu. Şimdi bu bilgilere de sahibiz. Nintedo hayranlarının büyük bir merakla beklediği Nintendo 3DS’in Avrupa ve Amerika için resmi çıkış tarihi açıklandı.  Nintendo 3DS  Amerika’da 27 Mart’ta 249 dolar fiyat etiketiyle piyasaya sürülecek.

Nintedo 3DS’in çıkışı ile beraber Super Street Fighter IV 3D Edition, Resident Evil: The Mercenaries 3D, Madden NFL Football, The Sims 3, Pro Evolution Soccer 2011 3D, and LEGO Star Wars III: The Clone Wars gibi yaklaşık 30 oyun da Nintedo 3DS sahiplerini bekliyor olacak.

Nintedo 3DS’in Avrupa satış fiyatı ise henüz açıklanmadı, ama beklentiler konsolun Amerika’ya göre yaklaşık 70-100 dolar daha pahalıya satılacağı yönünde. Euro dolar paritesi sağolsun… Ama en azından Avrupalılar Nintendo 3DS’e iki gün önceden kavuşabilecekler.

Yemek yerken bir yandan Nintendo DS oynayacak kadar el konsollarına aşık editörümüz Oruç Dim’im hazırladığı “Nintendo 3DS hakkında her şey” yazısına buradan ulaşıp konsol hakkında bilmediklerinizi öğrenebilirsiniz.

Nintendo 3DS

Nintendo 3DS


1 Yorum

Bir cevap yazın