Nexus Prime’in Donanım Özellikleri Belli Mi?

Nexus Prime’a ilişkin dişe dokunur bilgiler gelmeye başlıyor. Nihayet!

Samsung Unpacked mobil etkinlikBirkaç aydan beri Nexus Prime ile ilgili dedikodular ortada dolaşıyor, fakat şimdiye kadar donanım açısında cihaz hakkında elle tutulur bir bilgi yoktu. Cihazın Android Ice Cream Sandwich işletim sistemiyle geleceğini biliyorduk. 4.5 inç’lik bir ekran ve çift çekirdekli bir işlemci de söylentiler arasındaydı, fakat hepsi buydu. Ta ki bugüne kadar.

Dün öğlen saatlerinde BGR’nin güvenilir bir kaynaktan aldığı bilgiler ışında yaptığı habere göre Nexus Prime, 4.65 boyutunda Super AMOLED HD ekrana, 1.2 GHz hızında çalışan Cortex A9 çift çekirdekli işlemciye, 1 GB RAM’a, 32 GB depolama alanına, 1080p videokaydı yapabilen 5 megapiksel çözünürlüğünde bir arka kameraya, 1.3 megapiksel çözünürlüğünde bir ön kameraya, 4G bağlantı hızına, NFC çipine ve 1750 mAh kapasitesinde bir pile sahip olacak.

Oldukça güçlü görünüyor, değil mi? Fakat GSM Arena’ya göre bu spesifikasyonlar doğru değil. Üzülmeyin hemen, GSM Arena’nın eline geçen spesifikasyonlar yukarıdakilerden bile daha iyi.

GSM Arena’nın bir Google çalışanından aldığını iddia ettiği bilgilere göre Nexus Prime, Samsung’un kendi çipsetine, 1.5 GHz çift çekirdekli işlemciye, iPad 2’de yer alan ve yine çift çekirdekli PowerVR SGX543MP2 GPU’ya, 8 megapiksellik kameraya sahip olacak. Bunlara ek olarak GSM Arena’nın iddiasına göre cihaz 2050 mAh (yok artık!) kapasitesinde bir pille birlikte gelecek. İki farklı kaynak da 1280×720 çözünürlüğündeki 4.65 inç’lik ekranda hem fikirler.

Google’ın Nexus serisi telefonlarının oldukça güçlü oldukları bir gerçek. Yukarıdaki detaylardan hangisi gelirse gelsin (GSM Arena’nın haklı olmasını umuyoruz tabi), Nexus Prime’ın oldukça dikkat çekeceği kesin.

2 Yorum

  1. xpugur

    GSM arena nın deiğinden bile yüksek olması gerekiyo bence… zaten bu özellikler şuan piyasada az da olsa olan ürünler bi yenilik yok (pil hariç -o da belki-) google ın bu telefondan sonra çıkartıcağı telefona dah çok olduğuna göe bu telefo nbu özelliklerle pek uzun süre gitmez gibi (sonuçta yeni çıkmış/çıkıcak çoğu telde bu özellikler rahat var (nvidia 4 çekirdekli işlemci falan çıakrcaktı…) … alınmaz mı alınır sonuçta google markası altında yen android sürümü ile geliyo…en çok satan telefonlardan olucaktır ama özellikelr biraz daha yüksek olmaı (ram ve hafıza en azıdnan daha yüksek olmalı)

Bir cevap yazın