Need For Speed: The Run’dan Yeni Oynanış Videoları

Yeni Need For Speed oyunu bizleri bir yarış oyununda alışık olmadığımız ilginç bir oynanış mekaniğiyle tanıştırıyor…

Need For Speed serisinin Underground, Underground 2, Most Wanted, Carbon, Pro Street ve Undercover oyunlarından tanıdığımız EA Black Box tarafından geliştirilen Need For Speed: The Run, Nisan ayının son günlerinde duyurulmuş ve bizler de oyundan canlı bir şeyler görebilmek için E3 2011’i beklemeye başlamıştık.

E3 2011’de bu muradımıza erdik; ancak sonuçtan memnun kaldık mı tartışılır.

Need For Speed: The Run’ın demo gösterimlerinden anlayabildiğimiz kadarıyla sürüş mekanikleri oldukça zayıf; arcade bir oyun için bile.

Açıkçası oyunun tek ilgi çekici yanı, arabadan inip birilerinden kaçmaya başladığımız sahneler. Bu anlarda ekranda çıkan tuşlara doğru zamanda basmaya çalışarak (quick time events, QTE) karakterimizi yönetiyoruz. Bir yarış oyunu için alışılmadık bir mekanik olduğu kesin. Oldukça eğlenceli göründüğü de. Anlaşılan EA Black Box, yarış oyunlarının en zayıf (ve kesinlikle gereksiz) noktaları olan hikaye ve sinematik anlatım unsurlarına ağırlık vererek yeni oyunlarını farklı ve çekici kılmak istiyor. Lakin bunu yaparken sürüş dinamiklerine ve görsellere de bir el atsalar hiç fena olmaz. Bu halde bu oyunu kim satın alır bilemiyorum.

Black Box, DICE’ın Battlefield 3’te kullandığı Frostbite motorunun da yalnızca ismini kullanmış sanırım.

Neyse, oyunun raflarla buluşacağı 15 Kasım’ı beklemek en doğrusu gibi görünüyor şimdilik. Yayınlanan son videolar da aşağıda. İyi seyirler.

10 Yorum

  • Tolga

   Araçların fiziği,dinamiği gta 4’mü? Onun kadar olsa öpüp başına koy.Parçalanma efektlerini hasar olayını katmıyorum bile.

   Bir de öncelikle yazı yazmayı öğrenin internette! Büyük harfle yazmak hoş değildir ve çok itici durur. Bağırmanın alemi yok!

 1. Halit

  adam polisten kaçıyo diye GTA mı oldu hemen işiniz gücünüz GTA Driver kafanız bulanmış arbayla gezip adam öldürmekten başka ne halta yarıyo yıllarca bu oyunlarla beyninizi sulandırdılar

 2. Ziyaretçi

  grafikler yine berbat. shift 2 yi yapan firma yapsaydı keşke. Hikaye mi arıyolar önlerinde hızlı ve öfkeli serisi var insan biraz ordan esinlenir. Bir garajımız olsn modifiye yapalım en ince ayrıntısına kadar. underground 2 deki gibi. aracın parçalarının genişlikleriyle oynayalım carbondaki gibi. Merak ediyorum bunları onlar düşünemiyormu ?

 3. Tolga

  Hikaye olması iyi güzel,herkes Most Wanted’ın devamını ya da ona benzeyeni istiyor zaten. Ama sanki bu oyunda ki sürüş dinamiği daha da arcede olmuş.
  Araç tank gibi kurşun geçirmiyor ama tekmeyle pencere kırılabiliniyor.

  Shift 2 kadar olmasa da en azından biraz daha gerçekçi sürüş dinamiği olabilirdi.Özellikle hasar olayı da gelmeliydi bence.Oyundan alacağımız zevk daha da iyi olabilirdi.

  Adamı kontrol edemiyoruz anca sinematik var ve sadece gerekli anlarda tuşa basıyoruz.
  10 yaşında ki herhangi bir çocuk çok rahatlıkla bunu oynayabiliecektir.
  İyice konsol tarzının yaygınlaşması ve daha fazla satma çabası yüzünden oyunun olabildiğince basit ve genele hitab etme çabaları yüzünden eski atari oyunlarında ki basitliğe doğru tam gaz gidiliyor.

  Nerede gerçekçi fizik nerede daha iyi grafikler,nerede zorluk?

  Hikayeyi bilmiyorum tabi, ne derece derinlikli ve sürükleyici bir yapısı var anca çıktığında oynadığımızda anlayabiliriz ama oldukça yüzeysel ve basit bir yapıda olacağını düşünüyorum.

  Hikaye varsa adam akıllı bir hikayesi olmalı ve bize adeta filmi yaşıyormuş gibi bir his vermeli. Pek umudum yok gerçi ama bekleyelim görelim.

 4. yaşar

  araba yarısında tek gecilir tek eksigi modifiye olayı idi oda olursa süper olur

  NFS: Hot Pursuit özelikle o kadar guzelki oynamaya doymuyor insan yas 36 beni bile bu kadar etkiliyor.tü seriyi oynadım giderek daha guzelleşiyor oyun.

  orjinal alabileceginiz oyunlardan biridir.

  gelecek olanı sabırsızlıkla bekliyorum.

Bir cevap yazın