Need For Speed: The Run’da Araçları Özelleştiremeyeceğiz

Bir başka deyişle erinin hayranları düş kırıklığına uğrayabilir…

Geçtiğimiz Nisan ayında duyurulan Need For Speed: The Run, E3 2011’de gördüğümüz oynanış videolarıyla pek ilgi uyandırmamıştı açıkçası. Özellikle ara sahnelerdeki doğru zamanda doğru tuşa basma mekanikleri (kısaca quick time events) bir yarış oyunu için pek de heyecan verici görünmüyordu. Bununla birlikte oyunun görsel kalitesi ve sürüş mekanikleri de serinin hayranlarını memnun etmeye yetmemişti. En azından E3 2011 demolarından görebidiğimiz kadarıyla…

The Gamer’s Hub‘ın EA Black Box’tan yapımcı Alex Grimbley ile yaptığı söyleşi Need For Speed: The Run’dan yeni bir detayı daha ortaya çıkardı. Grimbley’in sözleri The Run’da araçları özelleştiremeyeceğimiz anlamına geliyor.

Özelleştirme olmaması kararına vardık çünkü The Run bununla ilgili değil. Hikayeye ve yarışın kendisine odaklanmak istedik.

Need For Speed: The Run, serinin Underground, Underground 2, Most Wanted, Carbon, Pro Street ve Undercover oyunlarından tanıdığımız EA Black Box tarafından geliştiriliyor ve DICE’ın Battlefield 3’te kullandığı Frostbite 2.0 motorunu kullanıyor. Oyun bir aksilik olmazsa 15 Kasım’da raflarda olacak. Beklediğimize değecek mi? Pek umutlu olmasak da sanırım en iyisi bekleyip görmek.

3 Yorum

  1. eonder87tr

    bence berbat olmuş tunning yapmak istemeyen parça degiştirip aracın performansını artırmak istemeyen gidip forza falan oynasın need for speed oynamasın arkadaş… derdim eskiden ancak bu oyunun beni carbondan sonra cıkardıgı bütün oyunlarla hayal kırıklıgına ugratması… nfs hp 2010 da tek tip yarışın olması ve araçların şekillerine kadar kendi seçmesi beni sinir etmeye yetti oyuncuya biraz açık alan bırakmazsanız o oyuncu tekrardan sıkılır arkadaş…

Bir cevap yazın