Need for Speed Shift 2 Duyuruldu

Need for Speed oyunları hiç bitmez…

Need for Speed: Shift EA’nin değişen Need for Speed stratejisinin ilk oyunuydu. EA Games, büyük bir araba yarışı markası haline gelen Need for Speed’i, sadece heyecanlı sokak yarışlarının gerçekleştiği arcade bir oyun olarak değil, farklı türlerde araba yarışlarının ortak markası haline dönüştürmek istiyordu ve Need for Speed Shift, bir simülasyon oyunu olarak düşünülmüştü.

Fakat Need for Speed Shift, tam bir simülasyon oyunu olmaktan uzak bir şekilde karşımıza çıktı. Shift, daha çok arcade ile simülasyon arasında gidip gelen bir yarış oyunu oldu ve oyun da vasatı pek aşamadı. Yine de EA, Shift’den tamamen vazgeçmiş değil; zira EA, Need for Speed Shift 2’i duyurdu. Ve gelen ilk bilgilere göre, bu sefer karşımızda gerçek bir simülasyon oyunu olacak; arcade ile simülasyon arasında gidip gelen bir oyun değil.

Ayrıca Shift; şimdiye kadar bir Need for Speed oyunuda gördüğümüzdan daha çok lisanslı araç ve gerçek yarış turnuvaları içerecek.

Slightly Mad Studios ve EA Black Box stüdyosunun ortaklığı ile geliştirilen Shift 2 Playstation 3, Xbox 360 ve PC için geliştiriliyor. Oyunun muhtemel çıkış tarihi ise 2011.

4 Yorum

  1. Ziyaretçi

    nfs ile ilgili haber duyunca içimde bir miligram bir heyecan olmazmı arkadaş? yok! need for speed serisinin içine shit’tiler! her kes kendi işini yapmazsa karşımıza böyle rus salatası gibi ne idüğü belirsiz oyunlar çıkar. sırf adı need for speed diye heriflerin denemedikleri kalmadı oyun üstünde. tıpkı cap-com un resident evil serisine yaptığı gibi. yakında cap-com ea işbirliğiyle hazırlanmış yeni bir oyun çıkarsa şaşmayın, ismide hazır, need for speed: zombie driever. eski nfs serilerini mumla arar olduk.

  2. isminivermekistemeyenseyirci

    grafik motorunu degistirmedigi/gelistirmedigi surece artik need for speed ne cikarsa yuzune bile bakmam 1999 daki oyun fizikleri neyse hala ayni araba surekli suda yuzuyor.

Bir cevap yazın