Need for Speed Hot Pursuit İnceleme

Canınızın sıkıldığı ve oynayacak iyi bir oyun bulamadığınız bir gecede, TV karşısına geçip ekrana boş boş bakmışlığınız vardır. Normal zamanlarda izlemeye dayanamayacağınız programların böyle anlarda size masal dinlemek kadar dinlendirici geldiğini farkedersiniz. Bu yarı uyku hali öyle kuvvetli olabilir ki, Reha Muhtar ile beraber iyi bir magazin programına dönüşen ana haber bültenlerinin gece yayınlanan tekrarlarını çekilebilir, hatta keyifli bir hale getirir.

Ana haber bültenleri izledikten sonra maymunların sandığınızdan daha zeki olduklarını, bugün de kansere bir çare bulunduğunu ve günün modasını  öğrenebilirsiniz. Haber bültenlerinin kapanışı ise genellikle Youtube’dan araklanmış videolar ile sona erer.

Need for Speed Hot Pursuit Helikopter

Yine Hollywood filmlerini aratmadı 🙂

Bu videolar, günün anlam ve önemine göre de değişir: Ramazan ayında boğaların otoban şovlarını izlerken, sıradan günlerde “Hollywood filmlerini aratmadı” yan başlığı ile zanlı/polis kovalamaca videolarını bulabilirsiniz. Bu videoların göze en hoş gelenleri genellikle zanlı ile polisler araçları arasında yaşanan kovalamacanın helikopterden çekildiği sahnelerdir.

Muhtemelen EA de, 1998 yılında piyasaya sürdüğü ilk Need for Speed Hot Pursuit’i geliştirirken bu tür zanlı-polis kovalamaca videolarından etkilenmişti. 1998 yılında ekranlarımıza adrenalin pompalayan ilk Need for Speed Hot Pursuit başarılı satış rakamlarıyla EA’nin cebini doldurunca, 2002 yılında Hot Pursuit’in devamı Hot Pursuit 2’nin mağaza raflarını süslemesi kimseyi şaşırtmamış olsa gerek.

Need for Speed Hot Pursuit Harita

Haritalar güzel tasarlanmış

Yıllar yılları kovaladı ve Need for Speed serisi, Burnout oyunları ile tanıdığımız Criterion Games’in geliştiriciliğinde Hot Pursuit’in yeniden yapımı ile 2010 yılına kadar gelmeyi başardı.

EA’nin son dönemde Need for Speed serisi için farklı bir yol haritası çizdiğini görüyoruz. Need for Speed Shift ile simülasyona doğru kayan seri, Hot Pursuit’in yeniden yapımı ile tam anlamıyla arcade oyun türünün dibine vuruyor. Peki, Hot Pursuit’in yeniden yapımı, bizi uykusuz gecelerde ana haber bültenleri izlemekten kurtaracak kadar iyi bir yapım mı? Bu sorunun cevabı incelemenin devamında…

Need for Speed Hot Pursuit Porsche

NFS Hot Pursuit'te bunun gibi pek çok kestirme yol var

8 Yorum

  1. lazboy

    kasar oyunda bug var bide sanki cok güzel bir oyun gibi sistem basmislar:D ya hep ayni oyunlari yapip duruyorlar tek far sistemini yükseltiyorlar bence almayin bu oyunu EA cakali isini biliyor

Bir cevap yazın