NBA Street Vol. 2 ve Legend of Zelda: The Wind Waker

NBA Street Vol. 2 ve Legend of Zelda: The Wind Waker

NBA Street 2 sonunda çıktı. Yeni Jordan 18 ayakkabılarınızı giyin, saçınızı düzeltip oynamaya başlayın. Bu yeni versiyon bütün platformlardaki en iyi “arcade street” oyunlarından çok daha iyi. Hareketler ve smaçlar harika! Tasarımı kesinlikle hatasız ve sonuç olarak PS2’de çok etkileyici bir oyun. Pratik yapmanın zamanı geldi, zira efsanevi bir basket oyuncusu olmak için çok çalışmanız gerekecek.

Yayımcı: EA Sports Big


Platform: PS2, Xbox, GameCube

Oyuncu sayısı: 4

Puan: 9/10

Kazanmanın formülü bu oyunda da değişmiyor. NBA Street Vol. 2 kendinden önceki versiyonlarını genel olarak izliyor. Basket maçlarınızı kazanmak için en şaşırtıcı hareketleri yapmalısınız. “Gamebreaker” adındaki sayaç paslarınızın kalitesini ölçüyor. Bu sizin ya daha fazla puan almanızı ya da rakibinizden düşürmenizi sağlıyor. Oyunun ilk versiyonunda yapılan her şaşırtıcı hareket takımınıza 1 puan ekleyip rakiplerinizden 2 puan düşürüyordu, fakat bu versiyonda Gamebreaker yaptığınız bu hareketleri kategorize edebiliyor. Bu sefer yaptığınız en kompleks hareketler size 2 puan getirirken karşınızdaki takımdan 3 puan eksiltiyor. Bu hareketler NBA Street’in merkezinde yer alıyor ve bu yeni sürümle resim tamamlanıyor.

Basket sayıları gibi rakibinizi üçkağıda getirebileceğiniz numara sayısı da ilk oyuna göre fazlalaşmış. Klasik pasların yanı sıra, alley-hoop, topu yukarıya doğru atmak, defansif bloklama ve birkaç tane daha hoş hareket bu versiyona eklenmiş. Örneğin, artık topa “back 2 papa” vuruşu yapabiliyorsunuz (topu pota arkasına sertçe vurmak) veya “off the Heezay” hareketi ile topu rakibinizin kafasına nişanlayabiliyorsunuz. Daha geniş bir hareket yelpazesi doğal olarak oyunun grafik kalitesini de yükseltmiş.

Sadece stil meselesi!

Sadece stil meselesi!

Bir cevap yazın