Naughty Dog Yeni Nesil İçin Çalışmalara Başladı

Milyon poligonluk karakterler yolda! Söylenti değil!

Crash Bandicoot, Jak and Dexter ve Uncharted serilerinin yaratıcısı Naughty Dog, en son sıra dışı hayatta kalma oyunu The Last of Us‘ı duyurmuştu hatırlarsanız.

Ancak görünüşe bakılırsa Naughty Dog’un tek projesi The Last of Us değil. Zira firma bugün yayınladığı iş ilanıyla “yeni nesil” için çalışmaya başladıklarını doğruladı.

Naughty Dog, bu iş ilanıyla yeni nesil oyun projelerinde görev alacak bir karakter modellemecisi arıyor. İlanın asıl dikkat çekici yanı ise, aranan bu “dijital heykeltraşın” milyon poligonluk karakterler tasarlayacak olması. Yanlış okumadınız; milyon poligon!

Yani 20bin poligonluk Kratos ile 30bin poligonluk Nathan Drake, sizi kendilerine hayran bıraktılarsa bir daha düşünün derim…

Peki bu ne anlama geliyor? Acaba Naughty Dog, Sony’nin yeni nesil teknolojisiyle çalışmaya şimdiden başladı mı? PS4’ün çıkış oyunlarından biri olacak yeni bir fikri mülk mü, yoksa Uncharted 4 mü? Kesin bir şey söylemek şimdilik pek mümkün değil, ama siz yine de fikirlerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin!

3 Yorum

  1. gouranga

    Ben Sony’nin sırf bir 10 sene lafı var diye ortada geçen nesildeki hataları yapacağını zannetmiyorum. Piyasaya mümkün olduğunca uygun bir fiyattan, xbox türevinden önce güzel birkaç oyunla girmek isteyeceklerdir.

Bir cevap yazın