Napoleon: Total War Ön İnceleme

Çok Sinirliyim(iz)

Not: Bu bölümde Fransız oyuncuları eleştirmekteyim. Oyun ön incelemesi için aşağıdan üçüncü sayfaya geçerek bu bölümü atlayabilirsiniz. Ancak fazla bilgi göz çıkarmaz, bunu da ekleyeyim.

Öncelikle sinirli olduğumuzu açıklamak istiyorum. Sinirimiz oyuna değil bizim gibi değerli oyuncuları göremeyen firma yetkililerine. Oyun yazının başında sizlerin izlemenizi istediğim videodan yola çıkarak çok eleştirildi. Eleştiriyi başlatanlar da Fransızlar. Kendilerine hiçbir şekilde hak vermiyorum. Fransız oyuncuların sözleri:

 • Video’daki Napoleon değil.
 • Napoleon oyuna İngiliz tasviri ile yansımış, böyle rezalet yok!
 • Napoleon’un surat ifadelerinde Hitleri gördüm.
 • Napoleon bir savaşçı ancak Hun İmparatoru Attila değil! ( :s )
 • Video korkunç bir şaka.

Napoleon: Total War

Napoleon: Total War

Tartışmalar halen devam ediyor. Eğer yanılmıyorsam bu video ile Total War Fransa topluluğu sitesi yayınını durdurdu. Videonun yayınlandığı dönemden itibaren sitelerine girdi yapmayı bıraktılar. Bu eleştirilerin sadece birisine resmi bir açıklama geldi. Asker birimleri tasarlayan ekibin üyelerinden Jack Lusted Napoleon’un surat tasarımını gene Napoleon’a ait olan ölüm maskesinin siyah olan çeşidinden yararlanarak modellendiğini açıkladı. Creative Assembly Fransızlara hizmet etmeye devam ediyor…

Napoleon: Total War

Napoleon: Total War

Hatta oyun bu Cuma GOLD olacak, yani yapımı tamamlanacak. Açıklama yazıyı yazarken Napoleon:  Total War resmi Facebook grubundan geldi. Creative Assembly başından beri bu oyuna hazırlanıyormuş meğersem. Empire: Total War çıkmadan devlet tanıtımlarında ilk Fransa yer alıyordu. İlk tanıtım sunumu Fransa’da yapıldı. Resmi Total War forumlarına ilk defa başka bir dil desteği sunulan bölüm açıldı ve bu bölüm Fransızca! Oysa Creative Assembly BBC kökenli kişiler tarafından kurulan bir firma ve bu kişiler halen hayattalar.

Suleiman the Magnificent: Total War yapsalar ve Türkçe ses desteği yanı sıra bir de dil desteği koysalar ne güzel olur. Sega, Empire: Total War ile Avrupa genelinde ne kadar para kazandıysa ilk hafta Türkiye’den kazanır. İddia ediyorum bu olur. Crysis’den fazla satacağına da eminim! Ey Fransız oyuncular buluyorsunuz tepiyorsunuz, olacak iş mi? Neyse, bu kadar gerginlik yeter. Haydin oyuna…

6 Yorum

 1. Salih Güler

  Talha ellerine sağlık. Benim merak ettiğim bir şey var. Öncelikle maalesef korsan Empire Total War kullanıcılarından biriyim 🙂 Son ETW yaması (Update 8 olması lazım, sürüm 1.5) yeni askeri birimler eklemekle beraber oyunu adeta bozdu. Karşılaştığım sorunlar: teknoloji bölümünde sekmeler birbirine karışıyor, yazılar soluk gözüküyor, star fort üzerindeki yapay zeka o kadar kötü ki star fort yapma daha iyi, diplomasi bölümündeki sorunları zaten biliyorsun. Creative bunun üzerine yeni bir yama çıkarttı mı veya çıkartacak mı? Napoleon Total War’da bu dediğim sorunlar devam ediyor mu?

 2. Talha Turhal

  Sağol, ETW için 3 update çıktı ve sürüm 1.3, BAI denen savaşlardaki yapay zeka halen eksiklikler içeriyor. Bunun dışında diplomasi bölümü iyi hatta baya bir zor. Ancak NTW savaş alanında ufak tefek yön bulma hataları dışında her yönden daha başarılı.

 3. Sancaktar

  gerçekten iyi bir açıklama olmuş beğendim doğrusu son videoda gerçekten Osmanlı Ordusu güzel gösterilmiş beğendim umarım göründükleri gibi iyi savaşırlar artık bir guardımız olsun:D

Bir cevap yazın