Napoleon: Total War Ön İnceleme

Napoleon: Total War

Napoleon: Total War

Bir dakika, geriye bakıyorum şuan. Gördüklerimi açıklayayım; Shogun: Total War ve Mongol Invasion, Medieval: Total  War ve Viking Invasion, Rome: Total War ve Barbarian Invasion ile Alexander, Medieval II: Total War ve Kingdoms, Empire: Total War ve Warpath’i görüyorum. Total War serileri tanışalı tam *10* sene olacak. Ek paketleri sayarsak on sene on oyun, Total War bizi hiç yalnız bırakmadı. Bundan sonra da bırakmayacak gibi gözüküyor. Çünkü yaklaşık iki ay sonra serinin yeni üyesi Napoleon: Total War evlerimize konuk olacak. Oyunu çıkmadan deneme fırsatımız oldu. Merakla beklenen oyuna sizler için bir göz attık. Ön incelemeye geçmeden önce aşağıdaki videoyu izlemenizi önermiyorum, şart koşuyorum.

Türkçe Meali:

“Benim düşmanım çoktur, benimle eşit olan yoktur. Zeytin ağaçları gölgesinde İtalya fethedilemez dediler… Firavunların ve Kralların bölgesi Mısır asla küçük düşürülemez dediler…  Karların ve ormanların içindeki Rusya evcilleştirilemez dediler… Şimdi hiçbir şey söyleyemiyorlar. Benden korkuyorlar. Doğal bir felaket gibi, yıldırım ve ölüm saçan… Diyorum ki Ben Napolyon’um. Ben İmparatorum.”

Napoleon: Total War adına elde avuçta hiçbir şey yokken bu video bir anda çıkageldi. Total War’cılar videoyu nefeslerini 1 dakika 50 saniye tutarak izlediler. Ayrıca bilmedikleri bir gelişme de yaşanıyordu o sıra. Total War’cılar toplu nefes tutma rekoru kırarak Guinness Rekorlar’ı listesine adlarını yazdırdılar. Tabii ki mübalağa yapıyorum. Şimdi gereken şevki aldık haydin yazıya devam edelim.

6 Yorum

  1. Salih Güler

    Talha ellerine sağlık. Benim merak ettiğim bir şey var. Öncelikle maalesef korsan Empire Total War kullanıcılarından biriyim 🙂 Son ETW yaması (Update 8 olması lazım, sürüm 1.5) yeni askeri birimler eklemekle beraber oyunu adeta bozdu. Karşılaştığım sorunlar: teknoloji bölümünde sekmeler birbirine karışıyor, yazılar soluk gözüküyor, star fort üzerindeki yapay zeka o kadar kötü ki star fort yapma daha iyi, diplomasi bölümündeki sorunları zaten biliyorsun. Creative bunun üzerine yeni bir yama çıkarttı mı veya çıkartacak mı? Napoleon Total War’da bu dediğim sorunlar devam ediyor mu?

  2. Talha Turhal

    Sağol, ETW için 3 update çıktı ve sürüm 1.3, BAI denen savaşlardaki yapay zeka halen eksiklikler içeriyor. Bunun dışında diplomasi bölümü iyi hatta baya bir zor. Ancak NTW savaş alanında ufak tefek yön bulma hataları dışında her yönden daha başarılı.

  3. Sancaktar

    gerçekten iyi bir açıklama olmuş beğendim doğrusu son videoda gerçekten Osmanlı Ordusu güzel gösterilmiş beğendim umarım göründükleri gibi iyi savaşırlar artık bir guardımız olsun:D

Bir cevap yazın