Müzik Dosya Formatları Nasıl Çevrilir?

Teknolojinin son hız gelişmesi ve depolama çözümlerinin artık her kullanıcının rahatlıkla ulaşabileceği fiyatlara inmesi ile cebimizde taşıdığımız teknolojik cihazlar bir müzik kütüphanesi haline geldiler.

Convert

Müzik kütüphaneleri içerisinde ise oldukça fazla müzik dosyası çeşidi bulunuyor. Bunlar içerisinde kuşkusuz en popüleri MP3 dosya biçimidir. Ancak bazı kullanıcıların karşısına WMA gibi fazla kullanılmayan müzik dosyaları çıkabiliyor. Peki, “WMA’yı nasıl MP3’e nasıl çeviririm” sorusuna karşılık nasıl bir çözüm getireceğiz?

Çözümün adı; küçük boyutuna rağmen işlevsel ve ücretsiz bir program olan Free Mp3 Wma Converter programıdır. İnternette küçük bir araştırma ile buna benzer oldukça fazla program bulabilirsiniz.

Programı anlatıp, WMA’yı MP3’e çevirmeye başlamadan önce küçük bir not alalım. MP3 dosyalarını kendiniz yaratırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, müzik dosyasının sıkıştırılıp dosya boyutunu küçültürken en iyi kaliteyi korumaktır. Bunun için MP3 dosyasının kalitesini belirten Khz ve Kbps değerlerine dikkat etmeliyiz. MP3 dosyaları için dosya boyutunu düşük tutmak önceliğiniz ve kalite ikinci sırada sizin için önemli ise; MP3 dosya sıkıştırma profiliniz en az 44.1 Khz ve 128 Kbps (stereo) değerleri olmalıdır. Müzik kalitesi sizin için öncelikse; MP3 dosya sıkıştırma profiliniz en az 44.1 Khz ve 192 Kbps (stereo) değerleri olmalıdır.

14 Yorum

 1. Yakamoz

  Bence siz bi super converteri deneyin. sadece müzik dosyalarını değil aynı zamanda video dosyalarınıda birbirine çeviriyor. 20 den fazla video formatı ve 10 dan fazla müzik formatını destekliyor.

 2. şeyda

  ya ben bu programı inidirdim dosya ekleden müziği seçiyorum ama

  can’t add

  C:documents and settingsadministrarordesktop ağladınya.wma

  you wma file is it DRM protected?

  diye yazı çıkıyo olmuyo yardım ederseniz sevinirim

 3. serkan

  slm,baba ben kullandım allah razı olsun senden,cep telinde dinleyemedgm müzikler vardı anında hallettim,görsel anlatım süper,emegine saglık,bir ricam olacak eger okurda msn den cevaplarsan sevinirim,cep telefonlarının imeil degiştrme progmamını yükleyemiyorm,valla her sefernde 20 tl vermektn bıktm,çin malı anova n97 aldm başıma bela,1 ay olmadan 2 kez imeil  attrdm,yardmcı olursan sevinirim,saygılar,kib,msn m   byseko73@hotmail.com

 4. Ziyaretçi

  valla arkadaşlar babamın arabası mp3 uyumlu müzikleri okuyordu wma olduğu iöin okumadı ama bu proğramı indirdikten sonra çevirdim ve okudu elinize salık

Bir cevap yazın