Mükemmel Oyun Tecrübesi İçin İki GT

EVGA 7800 GT, Devam

Özellik Tablosu

Genel Bakış
Ürün Adı EVGA 7800 GT
Üretici EVGA
Görüntü İşlemcisi NVIDIA GeForce 7800 GT
Veriyolu Standardı PCIe
Bellek 256MB
Bellek Türü GDDR3
Çekirdek Saat Hızı 445 MHz
Bellek Saat Hızı 1.07 GHz
Bellek Veriyolu Genişliği 256 bit
Noktacık İşhatları (Pixel Pipelines) 20
Tepe Tarama Birimleri (Vertex Shader Units) 7
3B Özellikler
DirectX Desteği DirectX 9.0c
Doku Süzme (Texture Filtering) Çift Yollu (Bilinear)
Üç Yollu (Trilinear)
En fazla 16x Eşyönsüz (Anisotropic)
Keskinliği Yumuşatma (Anti-Aliasing) 2x/4x/8x/16x
Çıkışlar
VGA Yok
DVI 2x
S-Video Çıkışı Var
TV-Çıkışı HDTV (Y, Pb, Pr) Var
Girişler
Güç Kablosu Var
Ses Girişi Yok
S-Video Girişi Var
Birleşik (Composite) Video Girişi Var
Donatılar
Soğutma Soğutma Fanı
Ayarlanabilir Fan Hızı Kendiliğinden
Donanım İzleme (Monitoring) Kendiliğinden
DVI-I -> VGA Çevirici 2x
Kablolar Giriş-Çıkış Kablosu Bağlantı Kutulu
S-Video Kablosu 1x
(HDTV) YPrPb bileşen çıkışı Var
Paket
Yazılım Paketleri Cyberlink PowerDirector 2.55 ME Pro
Oyun Paketleri Battlefield 2
Diğer Yok

Yazılım Ve Donatı Paketi

EVGA 7800 GT, Devam

Kartla birlikte gelen yazılım paketi oldukça sınırlı miktarda uygulama içeriyor. EVGA kullanıcılara sadece bir tane üretim yazılımı ve bir oyun sunuyor. Üretim yazılımı olarak, CyberLink tarafından geliştirilmiş bir DVD ve CD film kayıt programı olan PowerDirector 2.55 ME Pro pakete dahil edilmiş. Oyun olarak Battlefield 2 kartla birlikte geliyor. Bu, diğerlerine göre ‘daha güncel’ bir yazılım olarak ürünü satın almaya değer kılıyor. Bununla birlikte EVGA işi bi adım daha ileri götürerek,20 Ekimde Call of Duty 2 satışa çıkacağı zaman, artık 7800GT kartlarının bu oyunla birlikte satılacağını duyurdu. O tarihe kadar tüketiciler, oyun raflarda yerini aldığında kart üreticisinin internet sitesine kayıt yaptırabilir ve oyun çıktığı anda kendi kopyalarını elde edebilirler.

Kart, üretildiği zamanın en son sürücüsüyle birlikte karşımıza çıkmakla beraber biz her zaman NVIDIA’nın sitesinden en yeni sürücüleri indirmenizi öneriyoruz. NVIDIA bu makalenin yazılmasından ve kartların denenmesinden sonra WHQL Belgeli 80 serisi sürücülerini kullanıcılara sundu. Daha fazla bilgi için lütfen TG günlük haberler bölümünü inceleyin.

Kart, kutunun içindeki eksiksiz kablo seti ile bu makalemizde fazladan puanları kazanıyor. Ayrıca pakete uzun bir yardımcı güç kablosu ilave edilmiş. Bu sayede oldukça eski güç kaynakları kullananlar bile ekran kartının 6-iğneli güç bağlantısı için iki Molex bağlantısını birleştirebiliyorlar.

Ayrıca EVGA, harici bağlantı kutusuna sahip bir video kablosu bileşeni içeriyor. Hatta kutu içeriğine daha kolay ulaşabilmemizi sağlamak için harici bağlantı kutusunu kasanın kenarına sabitlememizi sağlayan bir yapışkan bile mevcut. Harici bağlantı kutusu kartın TV çıkışı ile HDTV görüntüleme için YPrPb bağlantılarını bünyesinde barındırıyor. Kutuda ayrıca bir S-Video çıkışı ve S-video kablosu mevcut ki bu sayede bu özelliklere uygun cihazları birleştirebiliyorsunuz. Son olarak kutu, yazılımın kamera ve diğer cihazlar ile etkileşimini sağlayan S-video ve Birleşik (composite) girişlerini de içeriyor.

Bir cevap yazın