Mükemmel Oyun Tecrübesi İçin İki GT

Mükemmel Oyun Tecrübesi İçin İki  GT

NVIDIA GeForce 7800 GT gibi ekran kartları oyuncuların istekleri göz önüne alınarak tasarlanır. GT modeli uygun fiyatıyla birlikte 7800 GTX bayrak gemisinin özelliklerinin birçoğunu bünyesinde barındırıyor – bu sebeple şu an incelemeler için bol bulunan iki modeli seçerek karşınıza çıktık.

7800 GT, NVIDIA’nın G70 işlemcisinin DirectX 9.0c, OpenGL 2.0 ve Noktacık tarama 3.0 (Pixel shader) özelliklerini aynen desteklemekle birlikte 20 noktacık işhattına (pixel pipeline) ve 7 tepe tarama işhattına da (vertex shader pipelines) sahip – yani en üst modelden 4 tane daha az noktacık işhattı ve 1 tane daha az tepe tarama işhattı bulunmakta. GT modeli 256 MB GDDR3 RAM ve 256-bit bellek veriyolu ile donatılmış. Alış-veriş sepetiniz için değeri 365 $ civarında olan kartlar bu yazımızda görücüye çıkıyor.

Elimize ulaşan iki ekran kartından birisi EVGA’nın, diğeri XFX’in 7800 GT’siydi. Kartların tasarımları NVIDIA’nın referans tasarımına benzese de XFX ve EVGA saat hızını arttırma özgürlüğünü ellerinden bırakmayarak kendilerine yarışın dışında ayrı bir yer edindiler. Şimdi bu bebekler neler yapabiliyor beraber görelim.

Bir cevap yazın