MSI’nin Big Bang (P55) Anakartı THX Desteği Sunacak

MSI’ın Lucid Hydra 200 yongalı Big Bang anakartı desteklediği ses teknolojileriyle de bilgisayar dünyasında ses getireceğe benziyor. Şirket yaptığı açıklamada yeni anakartın hem THX TruStudio PC, hem de Creative EAX Advanced HD 5.0 teknolojilerini desteklediğini söyledi. Bu ses teknolojileri sayesinde bu anakartı barındıran sistemlerde video, müzik ve oyun ses etkileri olmayan anakartlara nazaran daha kaliteli bir şekilde kulağımıza gelecek.

MSI Bing Bang - 1

Bu çalar saate göre Big Bang patlaması 18 gün sonra gerçekleşecek P55 yongasetli Big Bang’i diğer anakartlar çok daha özel kılacak bir özelliği daha bulunuyor: İsrail merkezli LucidLogix firmasının geliştirdiği Lucid HYDRA 200 yongası. Bu yonga sayesinde hem ATI hem de Nvidia ekran kartını bir araya getirip güçlerinden faydalanabilirsiniz. Anakart resmen çıkana kadar başarım rakamlarının ne olduğunu bilemeyiz ancak vaat edilenler doğruysa CrossFire ve SLI yapılandırmalarının yerini Hydra 200 kapabilir.

MSI Big Bang - 2

Hydra 200 yongalı bir anakartla yapabileceklerinize bir iki örnek verelim: Hydra teknolojisi uğruna tüm sisteminizi satıp Nvidia GeForce 8800 GT ekran kartınızı  elinizde tuttunuz diyelim. Yeni sistemde bu ekran kartının yanına bir GeForce GTX 260 takıp beraber kullanabilirsiniz. Ya da ATI Radeon HD 4730 eklersiniz. Keyif sizin. Bunlar sadece gerçekleştirebileceğiniz onlarca kombinasyona örnek teşkil ediyor.

Bing Banga patlaması gerçekleştiğinde neler olacağını sizin kadar biz de merak ediyoruz. 

1 Yorum

Bir cevap yazın