MSI’dan Zune HD’ye Sıkı Rakip: MT-V660

MSI MT-V660 PMPMicrosoft kendi medya oynatıcısı Zune HD’yi çıkardığından beri pazarda büyük bir hareketlilik baş gösterdi. Daha önce medya oynatıcısı üretmeyen bazı şirketler de kendi çözümlerini gizliden gizliye hazırlamaya başladılar. Ancak böyle gelişmeler teknoloji kurtlarının gözünden kaçamaz. Korsan fotoğrafları yayınlanan MSI MT-V660 görünümüyle Zune HD’ye olduça benziyor. Piyasada bir yığın iPod kopyası ürün olduğuna göre buna pek şaşırmamak gerek. Yenilikçi ürünler sıklıkla taklit edilmekte.

MSI MT-V660 PMPMT-V660’ın 3.2″ dokunmatik ekranı ve TV çıkışı var. Aygıtın en büyük artısı bir yığın kodlama biçimini (codec) destekleyen Rockchip RK2806 yongaseti. Desteklenen video biçimleri arasında yok yok: MKV, AVI (DivX 3/4/5, XviD, H.264), RMVB/RM, MP4, FLV (H.264/H.263), VOB, MPG, DAT, MOV ve 3GP. Ses desteği de yeterince geniş: MP3, WMA, APE, FLAC, OGG, WAV ve AAC. MT-V660 bu yönüyle Zune HD’den üstün.

Bu medya oynatıcısı üzerinde resim görüntüleyici, e-book okuyucu, takvim, hesap makinesi ve oyunlar gibi kullanışlı uygulamalar da yer alıyor.

Bir cevap yazın