MSI’dan Kendini Temizleyen Ekran Kartı

Tozlar gidecek, geriye marş!

Toz ekran kartınızı dizleri üstüne çökertebilir. Fanların altına, ısı emicinin kanatları arasına doluşan toz başarımı düşürebileceği gibi, ileri vakalarda kartınızın bozulmasına bile neden olabilir.

MSI Dust Removal Tech Afiş

MSI Dust Removal Tech:

MSI bu sorunu çözdüğünü öne sürüyor. Firmanın yeni ekran kartlarında “Toz Giderme Teknolojisi” adını verdikleri bir sistem bulunuyor. Basit ve temiz! Olan şey, bilgisayarı ilk çalıştırdığınızda fanlar tersine çalıştırılıyor ve birikmiş olan toz ve hav parçalarını geriye üfürüp temizlemesi umuluyor.

Ne yazık ki, tozlar yeniden bilgisayarınızn içine üfürülmüş oluyor. Kısacası ekran kartının soğutucusunda birikmesi gereken toz dolaylı olarak, kasa veya güç kaynağı fanı gibi diğer çıkışlara gönderilmiş oluyor. İlk 30 sn.’lik ters çalışmanın ardından ekran kartının fanları yeniden normale dönüyor ve havayı kasa içinden emmeye başlıyorlar.

Bilgisayarını sık açıp kapatanlar için bu yöntemin yarar sağlayabileceği belli. Ancak bazı kullanıcılar bilgisayarlarını haftalarca, hatta hiç kapatmayabiliyorlar.

3 Yorum

Bir cevap yazın