MSI V Series VR620 İncelendi

1990’ların son yıllarını hatırlayan okuyucularımız, “bilişim” kelimesinin o dönem için nasıl da sihirli bir anlam ifade ettiğini yüzlerinde hoş bir tebessümle anımsayacaklardır. Henüz emekleme dönemine tanıklık ettiğimiz bilişim devrimi, tüm dünya insanlığına yeni iş imkânları, daha kolay ulaşım, haberleşme ve eğlence şekilleri, daha temiz bir çevre, yani kısaca yeni bir yaşam biçimi vaat ediyor ve herkesi bu yeni düzenin bir parçası olmaya çağırıyordu. Bu yeni değişim ve dönüşüm çağında hayatımıza giren ve her geçen gün çok daha önemli ve fazla yer işgal eden donanım ürünlerinin en başındaysa, dizüstü bilgisayarlarımız geliyor. İş ve özel hayatımızın vazgeçilmezleri haline gelen dizüstü bilgisayarlar, gün geçtikçe hızlanıyorlar, yeni yetenekler kazanıyorlar, göze daha hoş gözüküyorlar ama belki de en önemlisi, alışkanlıklarımızı değiştirerek yapmak istediklerimizi yapmanın çok daha kolay yollarını bizlere gösteriyorlar.

Bilişim endüstrisinde faaliyet gösteren birçok donanım üreticisi, sektör analistlerinin “birkaç sene içinde dizüstü bilgisayar satışları, masaüstü bilgisayar satışlarını geçecek” öngörüsüne uygun hareket etmeyi yeğlemiş olmalı ki, son birkaç yılda birçok farklı markanın piyasaya sürdüğü yeni yeni dizüstü bilgisayar modelleriyle karşılaştık. Dünyanın tanınmış anakart ve grafik kartı üreticilerinden biri olan MSI firması da, tasarladığı ve piyasaya sürdüğü dizüstü bilgisayarlarla sektörde kısa zamanda kendisine sağlam bir yer edindi. Özellikle geçtiğimiz sene tüketicilere sunduğu Wind adındaki Netbook cihazlarıyla adından bir hayli söz ettiren MSI, bu olumlu rüzgârın şişirdiği yelkenleriyle bilişim okyanusunda çok daha hızlı ilerleme ve Wind serisinin başarısının ardında yatan “yenilikçi tasarım” felsefesini, geliştirdiği diğer dizüstü bilgisayar modellerine de uygulama iddiasında.

Bugünlerde dizüstü bilgisayar piyasasında gördüğümüz en büyük yenilik, cihazların LCD panellerindeki değişim oldu. Yakın zamana kadar üreticiler cihazlarında, 16:10 en:boy oranında ve geniş ekran biçiminde LCD paneller kullanmayı tercih ediyorlardı. Ancak söz konusu yüksek tanımlı (High Definition, HD) filmlerin oynatılması olduğunda, 16:10 oranındaki geniş ekran LCD panellerin görüntüyü ekrana tam oturtmak konusunda başarılı olduklarını söyleyemiyorduk. İşte bu noktada üreticiler, sinema ve film sektöründe Altın Oran olarak nitelenen 16:9 en:boy oranına sahip geniş ekran LCD panelleri cihazlarına uyarlamaya başladılar. MSI’ın 16:9 en:boy oranında ve 16″ büyüklüğünde LCD panele sahip VR620 model dizüstü bilgisayarı, THGTR inceleme merkezinin konuğu oldu ve onu yaklaşık bir hafta boyunca enine boyuna inceleme ve kullanma fırsatı bulduk. İnceleme yazımızın devamında, MSI VR620’nin gözümüze çarpan özelliklerini, HD video gösterimindeki başarısını ve daha birçok detayı bulabilirsiniz.

MSI V Series VR620 İncelendi

1 Yorum

  1. Ziyaretçi

    asus marka laptopumda bu model pil var fakat maksimum 1.5 saat gidiyor o da performansı en düşükteyken. bir sorunmu var geri göndermelimiyim ? (laptop daha 1 aylık)

Bir cevap yazın