MSI MOA Arena İstanbul 2011 Final Sonuçları ve Videolar

MSI Master Overclocking Arena İstanbul 2011’den yeni resimler ve videolar.

MSI MOA Arena EMEA 2011 finalleri geçtiğimiz günlerde İstanbul Grand Cevahir Otel’de düzenlendi. Bu, Türkiye’nin en büyük hızaşırtma organizasyonuydu aynı zamanda. Organizasyondan ilginç fotoğrafları ve izlenimlerimizi geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık. Şimdi daha önce yayınlamadığımız final sonuçları ve videolarda sıra.

MSI EMEA 2011 İstanbul Sonuç Tablosu

Turnuvanın en büyük artılarından biri sadece Ukranya takımının sıfır çekmesiydi. Turnuva boyunca arızalanan parçalar yenileri ile değiştirilmediği için takımlar, hızaşırtma limitlerini zorlarken oldukça dikkatli davranıyorlar. Tablodan da görebileceğiniz gibi Ukranya takımı hariç diğer tüm takımlar bir şekilde derece yapmayı başardılar.

Turnuvada Türkiye’yi temsil eden HWA OC Team’in pek iyi bir derece yaptığını söyleyemeyiz. HWA OC Team’e göre ellerindeki işlemci ve bellekler pek iyi değildi. Zaten tüm takımlar Kingston Hyper X belleklerin yetersiz olduğu konusunda söz birliği yapmış gibiydi. Turnuva hakemleri, bu belleklerin yetersiz olduğunu kabul etmekle beraber, herkesin eşit şartlarda yarıştığını ve bu tür turnuvalarda sponsorların temin ettiği ürünleri kullanmak zorunda olduklarını söylediler.

MSI EMEA 2011 Romanya Birinci Takım

MSI MOA EMEA 2011 finallerinde birince gelen Romanya takımı.

HWA OC Team Pirinç GPU

HWA OC Team’in sıra dışı pirinç sistemi. Evet, bildiğiniz baldo pirinci.

HWA OC Team Pirinç Sistemi

HWA OC Team’in neden sistemlerinde böyle ilginç bir çözüm kullandığını merak ediyorsanız, hemen söyleyelim. GPU ve CPU’yu soğutmak için kullanılan sıvı azot buharlaştığı zaman anakartın donmasına neden olabiliyor. Bu sorunun üstesinden gelmek için sıvı azotu sistemin üzerinden uzaklaştırılacak bir fan kullanılıyor, ama bu fan bile yeterli gelmeyebiliyor bazen. İşte anakart ve diğer parçalar üstünde oluşan nemi emmesi için silgi, pirinç, kağıt havlu gibi çözümler kullanılıyor.

MSI MOA EMEA 2011 Final Genel Görünüm

Finallerden genel bir görünüm.

Kırılan Sony kameram

Bu da Turnuvanın ikinci günü çekim yapmak için yanıma aldığım kameram. Ne yazık ki, şimdi burada yazarsam bana güleceğiniz bir dalgınlık sonucunda plakasını tespit edemediğim bir Jeep’in altında kaldı :). Neyse ki, Jeep kameranın üstünden geçerken ben izleyici pozisyonundaydım…

Kırılan kameram yüzünden, fotoğraf makinem ile çektiğim ve biraz kalitesiz iki videoyu paylaşacağım sizlerle.

Bir cevap yazın