MSI K7N2G-ILSR: Bol Donanımlı Bir nForce2

MSI K7N2G-ILSR: Bol Donanımlı Bir nForce2

MSI daha önce THG’deki anakart testlerinin çoğuna katılmış bir üretici. THG Türkiye olarak biz şimdiye dek sadece Ti4600 ekran kartını inceledik; şimdi ise nForce2 platformuna yönelik en zengin çözümlerden biri olan K6N2G-ILSR ile test masamızda. MSI Türkiye’de çok satan bir üretici olduğu için daha fazla – ve güncel – ürünlerini test masamıza almayı planlıyoruz.

Bildiğiniz gibi MSI’ın anakartları iki isimli oluyor. K7N2G serisi aynı zamanda MS-6570 olarak adlandırılıyor Bu seriden çıkan K7N2G ve K7N2G-L modellerini THG daha önce incelemişti; bu yazıyı burada bulabilirsiniz. Bize K7N2G-ILSR modeli gönderildi.

MSI K7N2G-ILSR: Bol Donanımlı Bir nForce2

K7N2G-ILSR’nin kalabalık ismi zengin donanımı zaten açığa döküyor: Kuzey Köprüsü’nde IGP, yani bütünleşik grafik; Güney Köprüsü’nde MCP-T yani APU, Firewire, Seri ATA RAID ve 10/100 Mbit LAN bu modelde yer alıyor. Bu yüzden şu ana kadar test masamıza gelen en zengin nForce2 diyebiliriz. Daha önce incelediğim en zengin nForce2 modeli olan Asus A7N8X Deluxe modelinde IGP, yani bütünleşik grafik bulunmuyordu.

Grafik bileşenli bu anakartı yine ayrı bir AGP ekran kartının yanında bütünleşik grafiği ile test edeceğiz – çünkü kullanıcılar özellikle bütünleşik grafikte DDR333 ve DDR400 bellek kullanımı ile ilgili bazı problemler yaşıyorlar.

K7N2G-ILSR ile gelen aksesuarlar.

K7N2G-ILSR ile gelen aksesuarlar.

Bir cevap yazın