MSI GT683 Oyun Dizüstü İncelemesi

Ne İçin İyi: Yeni oyunları akıcı bir şekilde oynamak, video düzenleme, grafik tasarım gibi sisteme yüklenen uygulamaları çalıştırmak.

Kim İçin İyi: Güçlü ekran kartlı, şık ve taşınabilir bir sistem isteyen oyun severler, yüksek işlemci gücü ve bellek kapasitesi gerektiren işlerle uğraşanlar.

Eksikler: Uzun süre taşımak için biraz ağır, oyunlar sırasında fanı biraz gürültü yapıyor.

Sonuç: Nvidia’nın GTX 560M ekran kartı günümüz oyunlarında tatmin edici performans sunuyor. Oyunların dışında güçlü işlemcisi ve büyük belleği sayesinde video düzenleme, 3D yaratımlama (render) işlerinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ürünün 1700 $ + KDV olan fiyatı sunduğu performansa göre gayet makul.


Dış Görünüş

MSI oyun severlere yönelik hazırladığı bu modelde siyah ağırlıklı, köşeli bir tasarım tercih etmiş. Ekranın bulunduğu kapağın tamamında parlak plastik malzeme kullanılmış. Yer yer kullanılan koyu gri renkli dokuysa Crysis’i andırıyor.

Sol tarafta havalandırma ızgarasının dışında iki adet USB 3.0, bir adet USB 2.0 çıkışı ve SD(XC)/MMC/MS/XD kart okuyucu yer alıyor.

Sağ tarafta Blu-ray okuyucunun dışında bir USB 2.0 bağlantı noktası ve ses çıkışları yer alıyor.

HDMI, VGA, e-SATA, LAN ve adaptör bağlantılarıysa arka tarafta yer alıyor.

MSI bu modelinde nümerik tuşları da bulunan tam klavye kullanmayı tercih etmiş. Oyuncuların çok kullandığı tuşlar kırmızı renkli karakterlerle belirgin hale getirilmiş. Üst kısımda bulunan fonksiyon tuşları dokunmatik ve LED aydınlatmalı. Aktif olduklarında şık bir şekilde turuncu renkle yanıyorlar. Bu tuşlarla Bluetooth/kablosuz ağı açıp kapama, kenarlardaki LED’leri yakıp söndürme, Turbo’yu devreye alma, soğutma fanını hızlandırma ve güç seçeneklerini değiştirme gibi işlevleri tek tuşla yapabiliyorsunuz.

Kasanın belirli yerlerinde bulunan turuncu LED aydınlatmalar ürüne çok hoş bir hava katıyor. Bu aydınlatmaların hangisinin ne zaman yanacağını dilediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Hatta tek tuşla sese göre yanıp sönme modunu etkinleştirdiğinizde müzik dinlerken veya oyun oynarken ışıkların uyumlu bir şekilde yanıp sönmesini sağlıyorsunuz. Örneğin bir oyunda solunuzdan gelip sağınıza geçen bir araç ya da kurşun olduğunda LED’ler de buna uygun bir şekilde yanıyor. Veya uyku modundayken sanki nefes alıp veriyormuş gibi LED’ler yavaş yavaş yanıp sönüyor; değişik eğlenceli bir özellik.

3 Yorum

  1. ömer dalkılıç

    ben bu ürünü yaklaşık 5 aydır kullanıyorum gerçekten çok güzel bir ürün hem görsellik olarak hem performans olarak. oyun ve performans istiyorsanız başkasını düşünmeyin makınada harika bir işlemci vede fazla gelebilecek ram var

Bir cevap yazın