MSI Çift Voltaj Atırma Özellikli N430GT Ekran Kartını Duyurdu

Nvidia’nın GeForce GT430 duyurması ile birlikte, farklı firmaların GT430 ekran kartları da görücüye çıktı.

Nvidia GT430 incelememiz kısa bir süre içinde yayında olacak. Ama şimdiden şunu söyleyebiliriz ki, Nvidia GeForce GT430, HTPC çözümlerine ağırlıklık verilmiş bir ekran kartı ve hızaşırtma için de gayet uygun. Performans ise, Nvidia GT 220 ile Nvidia GT240 arasında; bazı oyunlarda GT220’e daha yakın, bazı oyunlarda GT240’un hemen dibinde.

GeForce GT430’un hızaşırtma için uygun olduğunu söylemiştik. MSI, hızaşırtma imkanını daha da artırmak için ilk çift voltaj attırmalı GT430 ekran kartını duyurdu.

MSI N430GT-MD1GD3 Çıkışlar

HDMI 1.4 ekran kartının özelllikleri arasında

MSI N430GT ekran kartları MSI’a özel Afterburner yazılımı ile GPU çekirdeği ve hafıza voltajı artırımına imkan sunarken; kullanıcılar beş adet hızaşırtma profili oluşturabiliyorlar.

MSI N430GT serisi ekran kartlarında kullanılan SFC (Süper Ferrite Choke) boğumlar grafik işlemcisine %30 daha fazla akım verebiliyor. Böylece ekran kartının hız aşırtma potansiyeli artırırken SFC’nin verimli çalışması enerji tüketimini de %10 oranında düşürüyor. Ekran kartının tamamında kullanılan katı kapasitörlerse sistem kararlılığını üst seviyede tutuyor. Buna ek olarak 10 seneye yakın kullanım ömürleriyle de ekran kartının uzun yıllar dayanmasını sağlıyor.

MSI N430GT-MD1GD3 LP

MSI, henüz ekran kartlarının fiyat ve çıkış tarihini açıklamadı. MSI NGT340 ekran kartlarının özellik listesi için de aşağıdaki tabloya göz atabilirsiniz.

MSI GT430 Özellik Tablosu

,


2 Yorum

Bir cevap yazın