Mount & Blade: With Fire and Sword Lansmanı Özel (Güncellendi)

Türk oyun stüdyolarından TaleWorlds’ün yeni oyunu With Fire and Sword çıktı. PlayStore ya da Steam üzerinden dijital sürümünü satın alıp oynayabilirsiniz. Yok kutulu alırım diyorsanız 10 Mayıs 2011’i beklemelisiniz. Türkçe içeriğiyle beraber gelecek olan kutulu sürüm daha tatlı olacaktır.

Konumuza dönecek olursak oyunun çıkışının şerefine ODTÜ Galyum binasının yanında çok özel bir basın lansmanına katıldık. Omuzunda bir hayli yük vardı çünkü birkaç merciyi birden temsilen burada bulunuyordum. Tom’s Hardware Guide Türkiye, Beyaz TV Teknomarket Programı, Beyaz Gazete Video Oyunları ve Teknoloji Bölümü ve Total War Türkiye Resmi Fan Sitesi’ni temsilen etkinlikte yerimizi aldık.

with fire and sword lansman 1

Soldan: Talha Turhal, Armağan Yavuz, Kunduracı Cemil

Sivas Atlı Okçu Derneği’nden gelen 2 kişi + 1 yabancı konuk gösteri yaptılar. Hazırlanan çim alanlarda at üzerinde düzenli istiflenen tahta hedeflere saldıran ve birbirleriyle düello yapan göstericiler arasında ünlü oyuncu Cemal Hünal da vardı. Kendisi hem Mount and Blade’ci hem de Total War’cu ki Shogun 2′yi sorduğumda 3 gün başından kalkmadan single player’ını resmen yaladım yuttum şeklinde bir açıklamada bulundu. Kendisinin iletişim bilgilerini aldık Total War ile alakalı küçük bir söyleşi yapacağız.

Yabancı konuk ise Orta Çağ festivallerinde fink atan bir Polonyalı’ymış. Kendisiyle biraz sohbet ettik. Hatta Armağan Bey’le çekindiğim fotoğraftaki örme miğferi kafama o taktı. Takmakla yetinmedi kendini kral felan sanıyor herhalde bir de kafama tam oturmuş mu diye şaplak attı. Misafir diye kılıcımı kınından çıkarmadım. Zira başkan olduğumu bilmiyordu.

with fire and sword lansman 2

Heaaayy meşellah beaşgean. Üstü warrior altı gamer...

Türkiye’de video oyunları adına hiç gerçekleşmemiş olan bir etkinliğe katılmanın verdiği sevinçle evime döndüm. Hani dayak yer de sıcağı sıcağına hiç bir darbenin acısını çekmezsiniz ya. Aynı o durumdayım, tatlı bir yorgunluk oldu ama cidden yorulduk.

Tahir’in gece girdiği yazıyı da atlamayın. Assassin’s Creed Revelations’ın 3. gizemini çözmüş.

Not: Evet, düşündüğünüz gibi THG Oyun’daki avatarımı değiştireceğim. Fesli Talha’ya elveda :.(

Güncelleme: Lansmanda yapılan çok özel gösterinin videosunu ve Mount & Blade With Fire & Sword’un çıkış videosunu hemen aşağıda bulabilirsiniz

3 Yorum

 1. lazboy

  türkiyede adam gibi oyun cikmaz ki ciksa ciksa bole bir oyun cikar gorev sistemi filan cok zor daha cabuk bulunan daha iyi bir goırev daha bir harita sistemi daha iyi bir dovus sistemi koysalar su oyuna

 2. Chimotajika

  Türkiye’de sen gibi adam bol olduktan sonra ne demeye düzgün oyun çıkarsınlar ki? Ebelek gübelek sırf laf olsun diye, her çıkan RTS ve RPG’ye bodoslama atlayıp sonrada bu oyun beş para etmez demekten elde ettiğin kâr nedir be adam? Yabancı dil bilmiyorsun, Türkçe olanları da oynayamıyorsun ısrarla RPG ve RTS türüne tebelleş olmanın anlamı ne ki?

  Not: adam gibi mantıklı bişi yazıcaksan gönder. Sen de biliyosun küfür edersen siliniceğini.

 3. Ziyaretçi

  Kardeş haklısın saçma sapan konuşuyolar oyunda gayet güzel ama oyunda sadece ateş etme vurma kırma anlatmış nasıl lord flan olucam v.s anlatmamış tek eksiğinin bu olduğunu düşünüyorum ya siz ?

Bir cevap yazın