Mount & Blade Warband: Napoleonic Wars duyuruldu (Özel)

Kılıç kalkan devri sonra erdi, gün topun tüfeğin günüdür. Napoleon savaşlarına hazır mısınız?

Cezzar Paşa’nın sözleriyle tokatladığı Napoleon, Mount and Blade ile yine karşımıza çıktı…

Flying Squirrel Entertainment ile TaleWorlds’ün ortak ürünü olan Mount & Blade Warband: Napoleonic Wars duyuruldu. Yeni oyun bir ek paket değil tamamıyla bir DLC yani indirilebilir içerik paketi. Oyunun sadece çoklu oyuncu desteği olacak, yani senaryosu yok. Napoleonic Wars’u oynamak için Warband kesinlikle lazım!

Özel Bilgiler

Kaynağı kesinlikle sağlam olan bilgilerimize göre oyun PlayStore.com üzerinden 9,90 TL gibi Steam’den de ucuz bir fiyata satılacak. Hatta yine aynı sitede bir paket olacak, Warband + Napoleonic Wars toplam 14,90 TL’den satılacak, yine Steam’den ve kutulu ürünlerden ucuz.  Napoleonic Wars’un çıkış tarihi ise 14 ile 16 Nisan 2012 olarak işaret ediliyor. Türkçe dil desteği de unutulmamış durumda! Bu arada PlayStore’dan alınan oyun Steam’le çalışıyor zira aynı key’ler kullanılıyor.

Peki DLC’nin özellikleri ne? Mount and Blade serisi için büyük emekler harcayan, oyunun community cephesinde yoğun uğraşı olan M.ArdA’ya sorduk…

DLC Özellikleri:

 • Bu DLC, Warband’in en çok tutan modlarından biri olan Mount&Musket: Battalion’ın yapımcıları tarafında da yapıldı. Bu yüzden, bu DLC Mount&Musket: Battalion’ın yerini alıyor.
 • Modda olduğu gibi fazla oyuncu sayısı ile büyük Multiplayer savaşları, gerçekçi bir biçimde görebileceğiz.
 • Oyun grafikleri büyük ölçüde geliştirildi. Yeni ve güzel görünen askerler, çevre detaylarının yanında daha iyi bir optimizasyon.
 • Fransa, Britanya, Prusya, Rusya ve Avusturya İmparatorluğu —- Paradox 5 ulus olarak açıkladı.
 • Krallıklara özgü, 220’den fazla bir çok yeni asker tipi
 • Patlayıcı kullanarak surları patlatma veya sur güçlendirme özelliği
 • Bir çok yeni ağır sanayi silahları (toplar), yeni cephane çeşitleri, mermiler, toplar ve roketler.
 • Bayraklar, ağaçlar, bitkiler ve sular artık rüzgarla hareket edebilecek.
 • Yeni arkaplan müzikleri.
 • Duvarlar, kayalar ve bir çok obje için Parallax mapping uygulanmış. Bu sayede daha gerçekçi bir atmosfer sağlanıyor.
 • M&M modda bulunan Müzisyen asker tipi daha de geliştirilmiş.
 • Her ulusa özel yeni müzikler.
 • Yeni yüksek kalitede dublaj seslendirmesi., her ulusa, hem erkek hemde bayan karakterlere.
 • Ateş & Kılıç’tan tanıdığımız Komutan modunun yanında Siege modu.
 • Süngü savaşları.
 • 250 kişiye kadar desteklenen MP savaşları.
 • 19.Yüzyıl çevre, silah ve üniforma detayları.
 • Oyuncular tarafından kontrol edilebilen, yeni ağır savaş silahları.
 • Yeni dengeleme sayesinde oyuncunun yeteneği savaşın kaderini belirleyecek, kılıç veya silah değil.
 • Yeni Mühendis sınıfı ile barikatlar kurabilir, siperler kazabilir ve patlayıcıları kurabilirsiniz.
 • Özel Müzisyen sınıfı trompetten davula kadar pek çok enstrüman ile ödüllü müzisyenler tarafından çalınan gerçek müzikler çalabilirsiniz.

Tek eleştirim, Osmanlı İmparatorluğu neden yok? Bunu da incelememizde ‘Neden Osmanlı İmparatorluğu Napoleon oyunlarında olmalı’ başlıklı bir yazı ile sizlere aktarmayı planlıyorum. Umuyorum, DLC çıkmadan önce ecdadımızı da oyuna eklerler.

Oyunu bildiğini üzere Paradox dağıtıyor, Paradox’un Türkiye sesi www.paradoxfan.com‘a da uğramadan geçmeyin.

Bu güzel haberi bir ön bilgi ile sonlandıralım. Değerli okurlarımız, DLC’nin çıkış tarihiyle eş zamanlı olarak sizlere Warband ve Napoleonic Wars hediye edeceğimiz etkinliklerimiz olacak, takipte kalın.

27 Yorum

 1. Dread_Lord

  @küheylan
  Salt milliyetçilikten ben de hoşlanmam ama insanın kendi tarihindeki bir başarıyla övünmesi gayet doğal birşeydir. İngilizler ve diğer etkenler vardı diye görmezden mi gelmeliyiz. Yenilen pehlivan gibi bahane aramaya gerek yok biz kazanan taraftayız dikkatini çekerim.

 2. Küheylan, Napoleonic Wars içerisinde Anıl’ın yazdığı gibi Mısır İşgali de girer. Milliyetçilik değil TARİH BİLİNCİYLE alakalı bir üzüntümü ve temennimi dile getirdim. Bilgi yok, fikir de yok trolleyin durun haberi 🙂 incelemede görüşürüz arkadaşlar. E tabi arada yeni gelişmeleri de aktarmayacak değiliz.

 3. Asosyalp

  Osmanlı büyük ihtimalle olmayacak Napolyon zamanında daha etkin devletler koyuldu oyuna. Eski versiyonda olmayan tek ülke Avusturya şuan. Fakat oyun patchlere açık olacağından ne olacağı belli olmaz. :3

 4. edd

  bence saçmalık neden dunyanın en ıyı ımparatorlukları yapılmıyorda böyle seyler oluyor kı mesela Osmanlı imparatorluğu olsa mesela Roma imparatorluğu (Bizans) olsa çin olsa veya macarlar ceya britanya fransa falan…. v.b

 5. Eray

  Bu Oyunda Osmanlının olmaması Çok saçmalık çünkü Mount bladenin tüm serilerinde Türkler var.Mount Blade Warbanda Kergitliler Gerçekte Göktürk.
  Mount Blade Fire And Swordda Kırım Hanlığı Osmanlının.Saçmalık olmuş.

 6. Enes

  oyuna osmanlıyı koymamışlar arkadaş biz napolyonla mısırda kapışmıyormuyuz arkadaş

  suç bizimkilerde yani ateş ve kılıçda bile kırımı ruslar yapıyo bizim armağan bey bi osmanlı mod aynı bu napaolyona benzer kanuni mod felan çıkarmıyor vallahi çok koydu bana bi türk playeri olarak

 7. Greath1910

  Osmanlı Hertürlü Tokatlardı evet çünkü mısır ın heryeri fransızlardan ve sömürgeci ingizliler tarafından işgal edilmişken osmanlının savundu akka kalesi düşmemiştir.. Tarihi anca büyük imparatorluklar yazar sizin daha babanızın babası ortada yokken bu büyük insanlar 2 kıtaya hükmetmiştir.Böle büyük bi cihana saygısızlık yapıp günümüz teknolojisinde tanınmasına gereksiz diyemezsiniz eger bana milliyetçilik faşişçilik yapıosun diyorsanız evet faşiştim 😉 Kolay Gelsin

 8. özkan

  arkadaşlar ben bu oyunu playstoreden warband+napoleonic warsı 14.99a alacam ama bir sorunum war bilgisayara yükledigim zaman online oynayabilecek miyim bana birisi bunu güzelce anlatsın

Bir cevap yazın