Mount & Blade 2 yolda

Valve, Steam’in bu günlere geleceğini düşünüyor muydu bilmiyoruz ama Orange Box’ın birçok oyuncunun hayatını değiştirdiğini söyleyebiliriz. Dijital oyun pazarının var olan payında %70’lere varan ve hatta aşan bir bölüme sahip olan Steam, biraz sonra okuyacağınız gelişmeyle basının da ana merkezi olacak gibi gözüküyor.

Bazı kuşlardan gelen haberlere göre yabancı oyun basınının en önemli mercilerinden olan PC Gamer, özel içerikleriyle Steam’e geliyor. Amerika’da başlayan uygulama Avrupa için de birkaç haftaya başlayacak.

PC Gamer Digital tıpkı bir oyun gibi özelliklere sahip. Steam üzerinden arkadaşlarınıza tavsiye edebilmekten tutun, kendine has başarımlara bile var. Ay başı güncellenecek olan derginin her bölümü 2 dolar.

Mount-and-blade-2 0

- Soldan ikinci kişi Mikhail Başgean oluyor bilginize

Haberin ana konusuna gelecek olursak, Steam’de yayımlanacak olan PC Gamer dijital sürümünde özel içerik olarak karşımıza çıkan ‘Yapımcılarla Röportaj’ kısmında Tale Worlds’den Mikhail Yazbeck, Mount and Blade 2 üzerinde çalıştığını söylüyor…

Tale Worlds’ün zaten yeni bir motor üzerinde çalıştığı biliniyordu. Biz de sürprizi bozmamak için zor bela ağzımızdaki baklayı çıkartamıyorduk. E Tale Worlds’ün bünyesinde çalışan bir yetkiliden gelen açıklama sonucu bu güzel haberi siz Türk oyunculara aktarmaktan biz de mutluluk duyuyoruz. Umarız, dinamikleri gelişmiş oynanabilirliği daha da artmış bir yapımla karşılaşırız.

3 Yorum

  1. mert cakmak

    çok iyi bihaber umarım bi an önce çıkarırlar sanırım oyun büyük oranda tamamlanmış ama yapımcı firmayla arasındaki durumdan dolayı açıklamıyolar paradoxun furaında sanırım oyunu tanıtcaklar umarım öyle olur

  2. Muhammet

    Bence bu oyuna çok daha fazla destek verilmeli vede bütün dünyaya yayılmalı iyice.Çok güzel bir oyun gerçekten eğer geliştirilip tam istenilen düzeye geldiği takdirde dünya devleriyle çekişir.Ben bu konuda çok umutluyum inşallah olur.

Bir cevap yazın