Motorola’nın Sporcu Saati Kaslarını Esnetiyor (söylenti)

Koşarken sıkılıyor ya da tempoyu tutturamıyor musunuz?

Geçtiğimiz gün yayınlanan bir ankette boy gösteren görseller Motorola yeni bir sporcu saati mi tasarlıyor sorusunu gündeme getirdi. Sözkonusu aygıtın Nike+ Sportwatch ve iPod nano-saat özelliklerini bünyesinde toplayacağı da öne sürülüyor. Yeri gelmişken iPod Nano-saat’in bir ürün olmadığını, aslında bir moda olduğunu belirtelim. Şöyle ki aygıtın küçüklüğünü fırsat bilen bazı aksesuar üreticileri Nano’yu saat gibi kolunuza takmanızı sağlayan kayışlar üretiyorlar ve bu moda da Motorola’nın gözünden kaçmamış gibi görünüyor.

Motorola sporcu saati

Motorola sporcu saatinde mesafe ölçmek için bir GPS, egzersiz boyunca nabız kaydınızı tutan ANT+ işlemci, antrenmana uygun tempoda parçalardan liste oluşturarak antrenman veriminizi en üst düzeye çıkaran bir “akıllı medya oynatıcı” ve bunların tümünü bilgisayara aktarmanızı sağlayan kablosuz ağ desteği olması bekleniyor. Bu sayede egzersiz esnasında hem bir antrenöre, hem antrenmana konsantre olmanızı sağlayarak temponuzu ayarlayan ve sıkılmanızı engelleyen müziklere, hem de kondisyonunuza ilişkin verilere ulaşmış olacaksınız.

Siz yine de bu söylentiden hemen heyecanlanmayın, çünkü Motorola’nın böyle bir aygıt tasarladığına ilişkin herhangi bir somut ipucuna henüz ulaşmış değiliz.

Bir cevap yazın