Motorola En Yeni Android Telefonu Droid Razr’ı Duyurdu

7.1 milimetre kalınlık ile dünyanın en ince akıllı telefonu.

Motorola Droid Zazr

- Droid Zazr'ın yayınlanan ilk resmi fotoğrafı

Motorola, bugün itibariyle yeni Droid Zazr telefonunu duyurdu. 1.2 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemcisi ile oldukça güçlü olan modeli çekici kılan yanı ise 7.1 milimetrelik kalınlığı.

Droid Zazr’ın 4.3 inç boyutunda qHD (960×540) çözünürlüğüne sahip Super AMOLED ekranı övgüyü hak ediyor. Oldukça dayanıklı KEVLAR fiber arka kasaya sahip telefonun ekranını ise Gorilla Glass teknolojisine sahip cam koruyor. Buna ek olarak Motorola’nın en yeni gözdesi Droid Zazr’ın tüm elektronik devreleri sıvı maddelerin sıçramasına karşı da koruma altına alınmış.

Motorola Droid Zazr

Android 2.3.5 işletim sistemine sahip cihaz 1GB RAM ile birlikte geliyor. 8 megapiksel çözünürlüğünde arka, HD çözünürlüğünde ise ön kameraya sahip olan cihaz 4G teknolojisini (Türkiye pazarını pek ilgilendirmese de) destekliyor. 16 GB GB dahili hafızaya ve 16 GB harici (microSD hafıza kartı) depolama alanına sahip cihaz, gücünü 1780 mAh kapasitesindeki pilden alıyor.

Motorola Droid Zazr

Motorola, güçlü cihazına Smart Action adı verilen bir uygulamayı da eklemiş. Bu uygulama, kullanıcının her gün yaptığı görevleri otomatik olarak yapıp pil ömründen de kazanç sağlıyor. Smart Actions, iş yerinize girdiğinizde cihazın zil sesini azaltabiliyor, eve vardığınızda ise GPS ve Bluetooth özelliklerini kapatabiliyor ve pil ömrünüzü uzatıyor. Tabi cihaz tüm bunları WiFi şebekelerinden ya da GPS üzerinden aldığı bilgiler ile yapıyor.

Kasım ayı içinde satışa sunulacak cihaz ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için ürünün sayfasına gidebilirsiniz.

2 Yorum

  1. ?

    işte bu cihaz alınır bence çok pahalı değilse. android modellerde iphone gibi kaliteli bir kasa olması gerekiyordu. şimdiye dek hep ucuz plastikten yaptılar 1500tl veriyon alıyon bakıyon heryanı plastik, çakmak tutsan ericek kötü idi.. kevlar fiber kasa oldukça iyi olsa gerek. mototola nın dizaynlarını seviyorum.

  2. GAREZ

    “Android 2.3.5 işletim sistemine sahip cihaz 1GB RAM ile birlikte geliyor. 8 megapiksel çözünürlüğünde arka, HD çözünürlüğünde ise ön kameraya sahip olan cihaz 4G teknolojisini (Türkiye pazarını pek ilgilendirmese de) destekliyor. 16 GB GB dahili hafızaya ve 16 GB harici (microSD hafıza kartı) depolama alanına sahip cihaz, gücünü 1780 mAh kapasitesindeki pilden alıyor.”

    hangi Iphone tuğlasında ram 1GB?

Bir cevap yazın