MOTO Hepsi Android Tabanlı OLED Tabletlerini Tanıttı

Android bir dünya standardı olmak üzere. Gün geçmiyor ki Google’ın bu işletim sistemi yüklü olmayan bir cep telefonu veya cep bilgisayarı çıkmasın. Öncelikle benzer alanlarda faaliyet gösterseler de  MOTO’yu Motorola ile karıştırmayın. 3.5, 5 ve 10.4″ boyutlarında üç farklı tablet PC modelini tanıttı. Hepsi şirketin MOTO Android Media Platform (AMP) ürün ailesinin bir üyesi. Yine hepsi OLED ekranlı, çoklu-dokunmalı (multi-touch) ve OMAP işlemcili.

Pazara ilk 5″ AMP modeli girecek. OMAP3430 işlemcisini temel alacak bu cep bilgisayarının 256 MB sistem belleği olacak. Üstelik ön tarafında 8 megapiksel kamerası var. Tabii ki kablosuz “n” standardı ve 3G destekleniyor. Ayrıca HDMI arayüzüyle 720p çözünürlüklü videoları çalıştırabilmekte. Bir pusulası ve yer çekimi sensörü bulunuyor.

Bu modelden sonra sırada 3.5″ AMP modeli var. Özellikleri: OMAP3630 işlemci, 3 megapiksel kamera ve 5″ ortanca kardeşinin sahip olduğu tüm bağlantılara sahip. Son olarak 10.4″ büyük tablet bilgisayar çıkacak. Daha güçlü donanımlarla beraber gelecek bu tablet Android’i bir seçenek olarak sunuyor (standart işletim sistemi Linux 2.6.29). Diğerlerinden farklı olarak daha güçlü OMAP4x serisi bir işlemci, FM radyo ve GPS özelliğiyle beraber geliyor. Dahası ön tarafında 3 megapiksel, arka tarafında ise tam 8 megapiksel kamerası var. Görünüşe göre bu küçük gelişkin bilgisayarların satışına ancak 2010 yılından itibaren başlanacak.

MOTO Android Media Platform Tabletleri

Bir cevap yazın