Mortal Kombat vs Street Fighter Mı Geliyor?

Yoksa Ed Boon dalga mı geçiyor? Muhtemelen…

Dövüş oyunu tutkunlarının bugünlerde en çok beklediği oyunların başında 9 Mart’ta raflarda olacak Street Fighter X Tekken geliyor desek yanlış olmaz. Peki Street Fighter ve Mortal Kombat karakterleri bir oyunda karşı karşıya gelebilir mi? Arcade döneminin en popüler isimlerini birbirlerinin ümüğünü sıkarken görebilecek miyiz? Ryu ile Shoryuken fatality’si atabilecek miyiz mesela

Bu soruların cevabı bizde yok. Peki Mortal Kombat serisinin yaratıcılarından Ed Boon ne düşünüyor bu konuda? Bakın Capcom’un topluluk yöneticisi Seth Killian’a ne demiş.

İlk MKvsSF karşılaşmamızı iple çekiyorum. Yapılacak ilk iş: MKvsSF veya SFvsMK 😉

Ed Boon’un esprili bir kişiliğe sahip olduğunu düşünürsek, bu daha çok bir şaka gibi görünüyor. Ancak bir yandan da düşünmeden edemiyoruz: Neden olmasın?

3 Yorum

 1. Ziyaretçi

  Bence abartmasınlar. SFvsTekken zaten yeterince kötü görünüyor. ayrıca olası bir ryu scorpion kapışmasından kimin galip çıkacağı belli 😀 tabi ki Scorpion.

  • Ziyaretçi

   Öyle bişiy olması imkansız gibi bişi çünkü mortal kombatta güç dengesi yok gibi bişey,ama streette öyle değil tüm karekterlerin balance ayarı iyi,capcom yaparsa olurda ed boon ve takımı yaparsa vasat,dengesiz bir oyun olur.Street fighter herzaman mortaldan iyidir,mortalın son çıkan versiyonu ve ilk çıkan versiyonu dışında doğru düzgün vs bi oyunu yoktur.Hatta mk2 de 2kol için 1 taktik vardır bilen bilir bu taktikleri yapmazsanız adam geçmek imkansız gibidir.Mk3 te kabalın %89 luk kombosu var mesela cyraxin %60 lı çok dengesiz bi oyun.3 boyutlu silahlı olanlar çok çok kötüydü zaten 9 hariç.

 2. Sabertooth

  ı-ıh! olmaz öyle şey, herşeyden önce SF daki bayan karakterler (özellikle Chun-li) çok çığırtkanlar fatality falan yaparken ortalığı ayağa kaldırırlar.

Bir cevap yazın