Mortal Kombat İçin İlk DLC Yolda

NetherRealm, yeni Mortal Kombat oyunu için ilk indirilebilir içeriğin hazırlandığını açıkladı.

Uzun süredir merakla beklenen yeni Mortal Kombat oyununun raflarla buluşmasına iki gün olmasına rağmen geliştirici NetherRealm Studios’tan ilk indirilebilir içerik duyurusu geldi.

Yapımcı Hans Lo, CVG’ye verdiği röportajda oyun çıktıktan kısa bir süre sonra yayınlanacak içeriği şu sözlerle anlatmış:

DLC ile gelecek karakterler, zaten oyunda var olan karakterlerin “kopyala-yapıştır” versiyonları olmayacak. Her birinin kendine has dövüş stili, hareketleri, fatality’leri ve x-ray vuruşları olacak.

 

Oyuna ilk olarak iki adet karakter ekleyeceğiz. Önceki MK oyunlarından hatırlayabileceğiniz Kenshi ve daha da heyecan verici olan Scarlet.

 

Mortal Kombat’ı arcade döneminde oynamış olanlar bilir; Jade,Katana veya Milena ile oynarken renklerinin kırmıza dönmesine yol açan ve arcade makinelerden kaynaklanan bir hata vardı. İnsanlar bunun gizli bir karakter olduğuna inandırlar, ama değildi. Bir programlama hatasıydı sadece. Fanlar o karakteri Scarlet olarak adlandırmıştı. Şimdi Scarlet dönüyor; ancak bu sefer bir hata olarak değil gerçek bir karakter olarak.

Mortal Kombat SS

Önümüzdeki periyotta oyuna eklenmesi düşünülen karakterlerden biri de Mortal Kombat 2’de yan boss’lardan biri olan Kintaro. Dahası NetherRealm, Mortal Kombat’ı oynayan birileri olduğu sürece yeni içerikler yayınlama sözü veriyor.

Oyun 21 Nisan’da raflarda olacak. Elimize geçer geçmez de sizler için doyurucu bir inceleme hazırlamaya çalışacağız. Her zaman olduğu gibi. 🙂

Bir cevap yazın