Monster’dan DX10 Destekli Canavar: T2-Rex T75FL907

Monster'dan DX10 Destekli Canavar: T2-Rex T75FL907

Dizüstü bilgisayarların yükselişi hız kesmeden devam ediyor. Bundan senelerce önce satılan en pahalı dizüstü bilgisayarlar sıradan bir masaüstü bilgisayarın verdiği başarımdan oldukça uzakta bir görünüm sergiliyorlardı. Oysa bugünlerde yeni nesil bileşenlerin giderek küçülmesi ve giderek daha verimli yonga üretim teknolojilerinin ortaya çıkışıyla dizüstü bilgisayarların başarım bakımından orta seviyeli masaüstü bilgisayarlardan herhangi bir farkı kalmadı. Ayrıca dizüstü bilgisayar üreticileri bu eğilimi iyi analiz etmiş olacaklar ki ürünlerini orta gelirli tüketicilerin kaldırabilecekleri fiyat aralıklarına kadar düşürmüş durumdalar. Kim ne derse desin sahip oldukları özelliklerden ziyade taşınabilir olmalarının vermiş olduğu karşı konulmaz cazibe yakında genel kullanıcıların “çoğunun” bir dizüstü bilgisayar sahibi olacağını açıkça ortaya koyuyor.

Bu senenin başlarında baş editörümüz Hamdi Kellecioğlu, Monster T2-Rex serisinden T72M575U1 adlı taşınabilir bilgisayarı sizlere tanıtmıştı. Bu makalede ise ben gücünü yeni Santa Rosa platformundan alan Monster T2-Rex T75FL907’yi eğrisi ve doğrusuyla tartıp siz değerli okuyucularımızın önüne getireceğim.

Bilindiği gibi yerli taşınabilir bilgisayar markalarımızdan biri olan Monster’in T2-Rex serisinde, güncel teknolojinin küçük bir kutuya sığdırabildiği neredeyse her türlü özellik yer almakta. İşin en güzel tarafı bu seriye ait bilgisayarların, ünlü dizüstü bilgisayar markalarının (Toshiba Qosmio ve Dell XPS serisi dizüstü bilgisayarlar buna çok güzel bir örnek teşkil etmekteler) benzer ürünlerinden çok daha ucuz olmaları. Geçenlerde ise Monster serisi kendini P965 yongasetli ve DX10 destekli ekran kartına sahip Santa Rosa platformuyla yeniledi ve gene adının hakkını veren, yani canavar gibi taşınabilir bilgisayarlarla karşımıza çıktı. Şimdi gelin hep beraber Monster T2-Rex T75FL907’nin detayları arasında kaybolalım.

3 Yorum

Bir cevap yazın