Monster Tyrannosaurus ND521N20S6

Monster Tyrannosaurus ND521N20S6

Fark ettiyseniz THG Türkiye son zamanlarda yerel incelemelere ağırlık vermeye başladı. Daha önce incelemelere başlayamamamızın pek çok nedeni var. Öncelikle kendi alanında devasa kaynak sağlayan THG Türkiye’yi çok az bir kadroyla ayakta tutmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla nispeten daha az zaman alan çevirilere bile yetişmekte zorlanıyoruz. Sağ olsun İngilizce içerikli ana site de yazı açısından bize göz açtırmıyor.

Yaptığımız her şeyin THG kalitesine uygun olmak zorunda olmasını ve her yayınlanan yazının on binlerce kişi tarafından okunduğunu düşünürseniz üzerimizdeki sorumluluğun ne kadar ağır olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz. Zaman zaman siteye incelemeleriyle katkıda bulunan arkadaşların yazılarını baştan sona okuyarak gerekli yerleri düzeltmek ve bunları yayına hazır hale getirmek bile düşündüğünüzden fazla zaman alıyor.

Ayrıca sunduğumuz bu kadar büyük kaynağın site içerisine yerleştirilmesi ve günlük bakımlarının yapılması, kırık bağlantıların düzeltilmesi, güvenlik açıklarının kapatılması her gün binlerce iletinin atıldığı forumun denetlenmesi, tişörtlerin adreslerine ulaştırılması gibi günlük rutin işler bazen tüm zamanımızı alabiliyor. Yeri gelmişken forumda tamamen gönüllü olarak denetçilik yapan arkadaşlarımıza da buradan tekrar teşekkür ediyorum.

Ancak tabi ki bunları bahane olarak kabul etmiyoruz ve yavaş yavaş çok ayrıntılı olmasa da tarafsızlığından ve doğruluğundan emin olabileceğiniz kendi yazılarımızı yayınlamaya başladık. Her ne kadar teknolojiyi yakından takip etmeye çalışarak daha Türkiye pazarına girmemiş ürünlerin çevirilerini en kısa zamanda yapmaya çalışıyorsak da artık yerel ürünlere de göz atmaya başladık.

Özellikle kablosuz internetin yaygınlaşması ve başarımlarının masaüstleriyle rekabet edebilir hale gelmesi sayesinde herkesin gönlünde kendine göre bir taşınabilir bilgisayar yatmaya başladı. Talepte artışın olmasıyla birlikte bilindik markalar arasındaki yarışmaya nispeten ucuz fakat başarımından hiçbir şey kaybetmeyen yerel markalar da katıldı.

Yerel marka da neyin nesi demeyin. Türkiye de üretimin olmadığını biz de biliyoruz ancak yurtdışında üretilip burada etiketlenerek satılan sistemler mevcut. Bu tür sistemlerin en önemli artısı henüz yeni yeni tanınmaya başladıklarından diğer markalara göre fark edilebilir şekilde ucuz olmaları. Teknik özelliklerini ve resimlerini görünce daha iyi anlayacaksınız.

Bir cevap yazın