Monster T2-Rex T96M860TU İncelendi

Monster T2-Rex T96M860TU İncelendi

Taşınabilirlik olgusunun hayatımızı her yönden kuşattığı bu dönemde her ne kadar masaüstü oyun sistemlerinin performansına tam olarak yetişemeseler de taşınabilir oyun bilgisayarları her geçen gün daha fazla dikkatleri üzerine çekiyor. Ülkemizde de bu alandaki en önemli oyunculardan birisi Monster dizüstü modelleriyle Fokus Bilgisayar.

Hala son kullanıcı tarafında bu markanın çok duyulmamış olmasından kaynaklanan bazı çekinceler dile getirilse de fiyat/başarım oranının bu ürünlerde çok iyi seviyelerde olması gün geçtikçe daha fazla kullanıcının Monster dizüstü bilgisayarları tercih etmesine neden oluyor.

İncelenmek üzere elimize ulaşan en son Monster modeli (T2-Rex T96M860TU) yine rakiplerine fark atacak özellikleri bünyesinde barındırıyor. Ayrıntılı incelemeye geçmeden önce Monster modellerinin aslında pek çok büyük markaya da üretim yapan dünya çapında firmalar tarafından (modellere göre Compal ve Clevo gibi) Uzak Doğu’da üretildiklerini ve aynı özeliklerde dizüstü sistemlerin farklı isimlerle pek çok ülkede satıldığını hatırlamakta fayda var.
Örneğin bu incelemedeki model aslında Clevo M860TU olarak dünyaya pazarlanıyor. Söz konusu Clevo markası hakkında kısa bir araştırma yaptık. Clevo, 1983 yılında kurulmuş Tayvan merkezli bir firma ancak dünyanın pek çok noktasında araştırma geliştirme bölümleri ve fabrikalar açmış. Firmanın resmi sayfasından öğrendiğimiz üzere 2002 yılında Çin’de açtıkları fabrika sayesinde ayda 210,000 dizüstü üretme kapasitesine sahip olmuşlar.

Monster T2-Rex T96M860TU İncelendi

Monster T2-Rex T96M860TU İncelendi

Monster T2-Rex T96M860TU İncelendi

Yazıya ilişkin TGForumz tartışmamıza katılın…

Bir cevap yazın