Monster Q91M571TU44 17.1″ Dizüstü İncelemesi

Monster Q91M571TU44 17.1" Dizüstü İncelemesi

Fokus Bilgisayar uzun süredir Monster markasıyla yüksek başarımlı dizüstü sistemleri Türkiye’ye getirmeye devam ediyor. Yıllar içerisinde THG Türkiye olarak pek çok Monster dizüstü inceledik ve her seferinde şaşırmaktan kendimizi alamadık. Aslına bakarsanız bu bilgisayarlara dizüstü demek tam olarak doğru değil: Sundukları özellikler ve başarım açısından bakıldığında bu ürünlere taşınabilir masaüstü demek daha doğru. Bakalım Monster dizüstü serisinin en yeni ve en güçlü modeli neler sunuyor.

Dış Görünüş ve Bağlantılar

Monster Q91M571TU44 17.1" Dizüstü İncelemesi

Genelde Monster modelleri tasarım açısından sade olmayı tercih eder. Bu model de sade tasarım geleneğini sürdürüyor. Dizüstünün alt kısmı siyah olarak tasarlanmışken ekranın bulunduğu kapak bölümünde gri metalik bir malzeme kullanılmış. Sistem bileşenlerinin bulunduğu alt kısmın etrafında gri bir çerçeve tekdüze siyah bir tasarım olmasını engellemiş.

Monster Q91M571TU44 17.1" Dizüstü İncelemesi

Dizüstünün kapağı açıldığında 17″ büyüklüğünde parlak kaplamalı ekran bizi karşılıyor. Ekranın üst kısmında 2 MP tümleşik kamera yer alıyor.

Monster Q91M571TU44 17.1" Dizüstü İncelemesi

17″ dizüstülerin en önemli avantajlarından birisi de büyük klavyelerin rahatlıkla sığabileceği genişlikte olmaları. Monster’ın bu modelinde de standart PC klavyelerinde bulunan bütün tuşlar (özellikle de sağ taraftaki nümerik kısım) var. Klavye tuşlarının büyüklüğü de normal klavyelerden farklı değil: Parmaklarınızın birbirine karışması olasılık dışı. Çok önemli bir şey olmasa da söylemeden geçemeyeceğim; F tuşlarına atanan özel işlevleri gösteren etiketlerde garip turuncu bir renk kullanılmış (gözüm maviye alışmış galiba).

Klavyenin hemen üzerinde dört adet düğme var. Bunlar soldan sağa şu işlevleri yerine getiriyor: E-posta uygulamasını başlatma, internet tarayıcısını başlatma, sistemi sessiz konuma getirme (bu tuş bazen hayat kurtarıyor) ve açma/kapatma.

Yazıya ilişkin TGForumz tartışmamıza katılın…

2 Yorum

  1. mert öztürk

    Merhaba iyi çalışmalar şuan bu bilğisayarı satan bir arkadaşım var yorum eski oldugu için günümüzdeki bilğisayarla karşılaştıramıyorum birazda teknik konulardan anlamam bu özellikteki bilğisayar şuan işimi görür mü çıkan tüm oyunları kaldırı mı bilği verirsesniz sevinirm iyi çalışmalar

  2. 25neo

    Teknik özellikler ve başarım kısmında birkaç model olduğunu ve bunların donanımın değiştiği belirtilmiş. Tam modelini öğrenip teknik özelliklerine bakmak gerek fiyat ve oyun için.

Bir cevap yazın