Monster Q8W870CU İncelemesi

Oyun oynamak için dizüstü bilgisayar mı, yoksa masaüstü bilgisayar mı, siz hangisini tercih ediyorsunuz?

Bundan sadece birkaç yıl önce dizüstü bilgisayarların gücü, masaüstü bilgisayarlara göre oldukça sınırlıydı ama  gittikçe gelişen teknoloji ve güçlü dizüstü bilgisayarlara olan talebin artması ile birlikte artık nispeten uygun fiyatlara oldukça güçlü dizüstü bilgisayarlar satın alabiliyoruz . Ayrıca, yine birkaç yıl öncesine kadar dizüstü bilgisayarların hep yavaş sabit disklere sahip olduğunu görürdük; dizüstü bilgisayarların 4200 ve 5200 rpm sabit diskleri, masaüstü PC’lerin 7200 RPM’lik sabit diskleri ile yarışamazdı bile. Neyse ki dizüstü bilgisayarların karşı karşıya olduğu bu tür problemler her geçen gün biraz daha çözülüyor, artık dizüstü bilgisayarlarda RAID sistemler kurmamız bile mümkün hatta iki ekran kartına sahip dizüstü bilgisayarlar bile piyasada rahatlıkla bulunabiliyor.

Bugün incelemesini yapacağımız Monster (canavar) Q8W870CU dizüstü bilgisayarda masaüstü bilgisayarla yarışabilecek kapasitede. Peki, bu canavar dizüstü bilgisayar masaüstü rakipleriyle gerçekten yarışabilecek kadar güçlü mü? Şimdi hem Monster dizüstü bilgisayarımızı inceleyeceğiz hem de bu sorunun cevabını arayacağız.

MONSTER Q8W870CU01 genel

Tasarım ile başlayalım. Monster dizüstü bilgisayarlardan birine teknoloji marketlerde rastlamışsanız veya daha önce resimlerini bir yerde gördüyseniz, Monster dizüstü bilgisayarların oldukça sade tasarlandığını fark etmişsinizdir. Elimizdeki dizüstü bilgisayar modelinde de bu kural değişmiyor. Yine oldukça sade bir dizüstü bilgisayar ile karşı karşıyayız. Monster Q8W870CU’yu kullanmaya başladıktan bir süre sonra Monster’ın neden sade bir dizüstü bilgisayarlar tasarladığını daha iyi anlıyorsunuz.

Monster, birçok dizüstü bilgisayarda gördüğümüzün aksine sağda solda yanan sönen LED ekranlara, fazladan kısayol tuşlarına, Intel, Nvidia, Monster gibi yapışkanlara sahip değil. Monster, gözünüzü alabilecek tüm ekstra tasarım, düğme ve LED ekranlardan uzak durmuş böylece dizüstü bilgisayarı kullanırken kesinlikle dikkatiniz dağılmıyor. Daha önce hiçbir dizüstü bilgisayarda bu kadar keyifle film izlediğimi hatırlamıyorum. Siyah çerçeve ile karanlık odada gözünü alacak hiçbir şey bulamıyorsunuz.

MONSTER Q8W870CU01 yandan

3 Yorum

  1. Ulaş Yıldırım

    benim bir sorum olacaktı da tasarım öğrencisiyim autocad 3ds max solidworks gibi programlar kullanacağım almak istediğim notebookda bu 2 işlemci opsiyonel 820qm için 400$ 920xm için 750$ fark isteniyor sizce aradaki fiyat farkı performansı karşılar nitelikte midir ?

Bir cevap yazın