ModernWarfare3.Com Sitesi Kullanıcıları Battlefield 3 Sitesine Yönlendiriyor (Güncellendi)

Bunu da görecekmişiz…

12 Temmuz:

Sonbahar aylarının iki büyük devin kapışmasına sahne olacağı bir sır değil. Modern Warfare 3 ve Battlefield 3’ten bahsediyorum elbette. Hayranların “hangisi daha iyi olacak” tartışmaları bir yana, firmalar arasında da eşine daha önce pek sık rastlamadığımız bir demeçler savaşı yaşanıyor. Bugün ortaya çıkan bir gelişme ise bütün bu sürece farklı bir boyut kazandıracak gibi görünüyor.

Kimliği belirsiz birinin kaydettirdiği ModernWarfare3.com, ziyaretçilerini Battlefield 3’ün resmi sitesine yönlendiriyor. Bu adresin Domain by Proxy adında bir Amerikan firması aracılığıyla kaydettirildiği bilgisine ulaşılabiliyor olsa da, adresi kaydettirenin kim olduğu konusunda herhangi bir detay elde etmek mümkün değil. Zira firma müşterilerinin bilgilerini gizli tutuyor.

Peki bunu kim yapmış olabilir? EA’in son dönemde yürüttüğü agresif reklam kampanyalarının bir yenisi olabilir mi? Ya da yalnızca Activision’dan para koparmaya çalışan takıntılı bir fanboy işi mi?

Şimdilik bir şey söylemek pek mümkün değil. Kesin olan bir şey varsa, o da Kotick amcanın bundan hiç memnun olmayacağı.

Güncelleme: 19 Temmuz

Activision, telif haklarının çiğnendiğini iddia ederek site hakkındaki şikayetlerini geçtiğimiz günlerde yasal kurumlara iletmişti. Görünüşe bakılırsa bu işe yaramış. Siteye şu an erişilemiyor.

3 Yorum

  1. Ziyaretçi

    Bence hoş bir şey değil bu yapılan.Zaten çokta bir yararı olacağını zannetmiyorum, isteyen istediği oyunu oynar.BattleField3 ve MW3 zaten dünya çapında bir oyun bilmeyen çok az.

Bir cevap yazın