Modern Warfare 3 Görsel Yönden Modern Warfare 2’nin Ötesine Geçecek

Robert Bowling, Twitter’dan bildiriyor.

Call of Duty: Modern Warfare 3’ün üzerindeki sis perdesi yavaş yavaş kalkmaya başladı bildiğiniz gibi. Oyunun hangi ülkelerde geçeceğinden tutun da hikayenin detaylarına, kontrol edeceğimiz bazı karakterlerden çoklu oyuncu harita isimlerine kadar birçok bilgiye sahibiz. Ancak oyunun görsel kalitesi hala çok büyük bir soru işarati. Özellikle de yeni bir oyun motoru yerine hala müzelik Quake 3 teknolojisi üzerine kurulmuş IW4.0’ın kullanıldığını düşünürsek. Lakin geçen seneki büyük darbeden sonra geriye kalan  son Infinity Ward çalışanı Robert “FourZeroTwo” Bowling’den iddialı açıklamalar gelmeye devam ediyor. İşte Bowling’in Twitter’dan attığı mesaj:

Şimdilik oyun motoru hakkında detaya giremeyiz; ancak MW2’nin ötesine geçtiğimizi ve birçok özellik eklediğimizi söyleyebilirim.

Bu özelliklerden birinin Battlefield tarzı yıkılabilir çevre olduğunu az çok tahmin edebiliyoruz. Ancak bir oynanış videosu görmeden de içimiz rahat etmeyecek açıkçası. Belki de bu hafta yapılacak dünya prömiyerinde bir şeyler görürüz. Daha fazla viral reklamı midem kaldırmayacak artık. Battlefield 3’ün izleyenleri mest eden oynanış videolarından sonra Modern Warfare 3’ün nasıl bir gösteri yapacağını da merak etmiyor değilim.

6 Yorum

 1. ?

  Katılıyorum bende artık daha fazla birşey yapılabilceğini sanmıyorum id tech 3 üzerine uğur bey. Tonla para kazanıyolar alsınlar id tech 5 i kullansınlar cimrilik yapmasınlar

 2. mamad

  Infinity Ward, yeni nesil konsollar için bir oyun motoru hazırlamıştı ve 2005’te CoD2’yi bu oyun motoru üzerinde geliştirmişti. MW2 çıkacağı sırada oyun motorunun da yenilendiğini düşünmüştüm ancak olmadı. Ne yazık ki adamlar konsola göre hareket ediyorlar. Yani yeni nesil konsolları görmeden CoD yapımcılarından da yeni bir motor görebileceğimizi zannetmiyorum. CoD2’den beri tüm CoD oyunları IW’nin geliştirdiği motor üzerinde şekillendi ve bu süreç de tam olarak XBOX360 ve PS3’ün kullanıldığı dönemler.

  İşin ilginç tarafı ise yapımcıların da görselliğin zamanın gerisinde kalacağından endişeli olmaları galiba. Yoksa sözlü olarak geliştirdik demenin bir anlamı olabilir mi? Gerçekten geliştirdiysen ve kendine güveniyorsan koy bir tane oyuniçi video da durumu görelim…

  • ?

   konsollarla ilgili bir durum değil… id rage i konsollara çıkarıyor id tech 5 ile bunlarda alsınlar id tech 5 i kullansınlar işte ama bu cimrilikle mümkün değil yoksa konsolda mümkün olmayan bi durum yok.

Bir cevap yazın