Modern Warfare 2’ye Dedicated Server Yolu Açıldı Mı?

Modern Warfare 2’nin özel server desteğinden yoksun olması PC oyuncularının kafasını karıştırmakla meşgulken, bir süredir herkesin içinde sakladığı bir temenni gerçek oldu. Modern Warfare 2 hacklendi. Tabi bu öyle basit bir olay değil. Zira bu şekilde oyunun geliştirici konsolu (developer console) aktif hale geliyor. Bu şekilde yapılabilecekler ise tam anlamıyla sınırsız. Hatta bir anlamda özel sunucuların önü de açılmış oluyor. Tabi Activision ve Infinity Ward’ın bu konuda ne yapacakları ise merak konusu. Muhtemelen kısa süre içerisinde bir güncelleme yayınlanacaktır hatta bu işlemi yasal kopya kullanarak yapan oyuncuların banlanması bile gündeme gelebilir. (Activision bu ne yapacağı belli mi olur.)

Bir tarafta bunlar yaşanırken diğer tarafta da, İngiltere’nin ve Avrupa’nın en büyük LAN partilerinden biri olan i38 devam ediyor. Elimize ulaşan haberler Activision’ın i38’de Modern Warfare 2 ismiyle büyük bir şov yaptığı yönünde. 24’er tane PC ve Xbox 360 Modern Warfare 2 için ayrıldığı ve 1000$ ödüllü turnuvaların organize edildiği düşünüldüğünde i38’deki eğlencenin boyutlarını tahmin etmek güç.

Şu an ülkemizdeki Call of Duty oyuncuları ise sessiz. İlk Modern Warfare oyununun rekabete dayalı platformda kabul görmesinin 1-2 ay kadar sürdüğünü düşünürsek Modern Warfare 2 ile ilgili haberler almaya başlamak için henüz erken diyebiliriz. Ancak arkadaşlarınızı toplayıp bir kaç maç denemesi yapmak için irc platformunda quakenet sunucusuna bağlanıp #cod6.pcw, #cod6.wars, #mw2.wars kanallarını deneyebilirsiniz.

Aşağıdaki video size şu an Modern Warfare 2 geliştirici konsolu ile neler yapılabileceğini gösteriyor. Belki de Activision ve Infinity Ward’daki arkadaşlar inadından döner ha, ne dersiniz? (Peh)

Konu hakkında bizi haberdar eden Emre “Alesline” Tokluk’a da teşekkür ederiz.

4 Yorum

 1. Tahir Meylani

  Bu haberin hikayesini biliyorum. Başka bir siteden görmedik, haberi Emre tokluk arkadaşımızın (ki kendisi sıkı bir cod oyuncusudur) uyarısıyla yaptık. Diğer sitelerden gördüğümüz bir haber için kaynak vermekten çekinmeyiz. Ayrıca bu haber için google belli tarih (12 kasım – 17 kasım )aralığında arama yaptığımda bizden önce bu haberi veren bir site ile karşılaşmadım. Belki bize link verebilirsin?

 2. Talha Turhal

  Hatta bende çok iyi hatırlıyorum, youtube’de Bir Zahmet adlı programın bölümlerine bakarken birden MW2 hakkında Dedicated videosunu gördüm. Linki kopyaladım ve haberi giren arkadaşımız Uğur’a gönderdim. O da 2 sn gecikmedi tam ben gönderiyordum sana dedi. Cidden düşünüldüğü gibi bir durum yok ortada.

  Ayrıca Tahir’in dediği gibi kaynak belirtmemezlik yapmıyoruz. Örnek 🙂

 3. serdar

  could not connect to the configured server (server.alteriwnet). possibly you’ve misconfigured alterWnet.ini, or this server is actually down
  BÖYLE Bİ SUNUM ÇIKIYOR ARKADAŞLAR NE YAPMALIYIM Bİ ÖNERİNİZ VARMI? BAĞLANAMIYORUM SERVER A
  ACİL!!!

Bir cevap yazın