Modern Warfare 2 Hayran Videosu Frozen Crossing Bölüm 2

Geçtiğimiz aylarda Call of Duty: Modern Warfare 2’den esinlenilerek hazırlanmış Frozen Crossing hayran filmini sizlerle paylaşmıştık. İlk videoyu hazırlayan ekip, bu sefer daha ciddi ve masraflı bir çalışma ile yine harikalara imza atıyor.

Oyunculukta ufak tefek kusurlar olsa da sahne geçişleri, kurgu, silah efektleri, kamera açıları gibi teknik yönlerden tam puan alan Frozen Crossing 2, oyuncuların gözünden baktığınız zaman kısa bir filmin bile ne kadar izlenebilir olduğunu gösteriyor.

200 milyon Dolar harcayıp vasatın bile altında oyun filmi çekme başarısı gösterenlere ders olsun diyoruz.

Video aşağıda, iyi seyirler.

(Tabi ki Youtube)

2 Yorum

  1. Uğur Yurtsever

    Gerçekten muhteşem bir 9 dakika. Yalnız bu adamlara amatör veya fan demek de pek gerçekçi değil. Zira kendilerinin görsel efekt stüdyoları var ve Kanada yapımı uzun metraj bir korku/gerilim filmi olan Dark Island’ın da yönetmenliğini yapmışlar. Ayrıca birkaç farklı profesyonel uzun ve kısa metraj projede kurgu ve görsel efekt alanlarında görev almışlar.

    Sözün özü gayet profesyoneller. Yine de ellerinde bir John Woo bütçesi yok adamların bu da bir gerçek.

    Ayrıca bu tarz kısa yapımları, uzun metraj yapımlarla kıyaslamak da pek doğru olmaz. Çünkü gerek kurgu, gerek senaryo, gerek çekim teknikleri ve devamlılık gibi öğeler açısından tamamen farklı iki şey bunlar. Yani neden bu adamlar bir aksiyon filmi çekmiyor, nasıl keşfedilememişler falan gibi bir düşünceye kapılmamak lazım. Zaten piyasadalarmış.

    Tabii bütün bunlar videonun güzel olduğu gerçeğini değiştirmiyor. 🙂

Bir cevap yazın