Mobil Enerji: Güneş ve Rüzgar Cebinizde

Hayır, bu HDTV ve PS3’ünüzü dağın başında çalıştırabileceğiniz anlamına gelmiyor.

Mobil Enerji - 2

Mobil Enerji - Hem rüzgar, hem güneş enerjisi

Cheng Peng’in yeni tasarımı güneş enerjisiyle mini bir yel değirmenini birleştirmiş. Mobil Enerji katlandığında yarım metre boyunda bir boruya dönüşüyor. Bu hafif ve taşınabilir boyuttaki güç ünitesi bisikletçilere ve kampçılara çok şey ifade edebilir. Aygıt dört kanadıyla hem rüzgardan, hem de kanat yüzeylerindeki hücreleriyle güneş ışığından enerji üretebiliyor.

Mobil Enerji - 1

Mobil Enerji - Bu enerji santrali aynı zamanda fener

Ancak bunlardan birinin koca kamp yerinize yeteceğiniz de düşünmeyin. Mobil Enerji yalnızca cep telefonu, GPS, fotoğraf makinesi gibi küçük harici aygıtları şarj edebilecek ve kendi üzerinde bulunan LED fenere yetecek kadar enerji üretebiliyor. Yine de bir el değimemiş doğa parçasında, bu kadar küçük bir aygıtla bu kadar medeniyete şükretmeliyiz.

Mobil Enerji - 3

Mobil Enerji - Şemsiye değil, enerji santrali

Hiç şüphe yok ki Mobil Enerji çok iyi bi fikir. Yalnızca tek bir enerji kaynağında dayanmıyor olması son derece akıllıca, elbette her ikisinin de bulunmadığı anlarda yapılacak birşey yok. . Yine de ayakları güçlü bir rüzgarda aygıtı ayakta tutabilmek için fazla gevşek görünüyor. Cheng belki de ayaklara küçük bir sabitleme düzene de eklemeli.

Bu porotipin seri üretimine ilişkin henüz bir bilgi yok, ancak Cheng’in bu tasarımının mobil enerji kavramına dikkati çekeceği kesin.

Güneş ve Rüzgar Cebinizde

Bir cevap yazın