Mobee Nett Tablet 7″ 800 İncelemesi

Mobee Nett Tablet 7" 800 Genel

Hatırlayın, cep telefonları ilk çıktıkları zaman oldukça pahalıydılar ve bir süre lüks olarak değerlendirildiler. Her teknolojide olduğu gibi cep telefonları da kısa bir sürede yüksek seri üretime tabii oldular ve satın alınması daha kolay hale geldiler. Çünkü arz talep dengelenmiş ve en makul fiyat en uygun teknolojiyle buluşmuştu.

Bu yukarıdaki zaman çizelgesi sadece cep telefonu için değil, mobil aygıtlarla bütünleşmeyi seven gözü dönmüş biz tüketicilerin varlığı yüzünden tablet PC’leri de kısa sürede vurdu. Yani daha yeni bir trend gibi görünse de, tabletlerin dokunmatik ekranı büyütülmüş bir cep telefonu olarak görürsek daha kısa bir sürede, daha ucuz tabletleri piyasada kullanıcıya sunulmasını beklemeliydik zaten.

O yüzden inceleme konuğumuzun en önemli özelliğini buraya hemen yazmalıyız ki inceleme başlıklarını değerlendirirken olabildiğince adil olalım. Mobee Nett 7″ tabletin yeni sürümü olan 800 MHz hızında çalışan işlemcisi ile Mobee Nett Tablet 7″ 800’ün fiyatı KDV dahil 299 TL (birkaç lira daha ucuza bulunabilir).

Bu ürünle karşılaşmayan okurlarımızın şimdiden fiyatı konusunda etkilendiğini varsayabiliriz. Bu fiyatı görüp de aklında tablet almayı düşünmeyenlerin bile istemsiz bir şekilde aklına bir fikir aşılamış (inception) olabilir miyiz acaba? Tamam, incelememizi bir film haline çevirmeyelim, özellikle de Inception gibi aklımızı yoran bir filme hiç çevirmeyelim. Onun yerine bu tabletin “sizin isteklerinize hizmet edebilir mi?” sorusuna bir cevap bulmaya çalışalım.

2 Yorum

  1. Murat Dengi

    Ben ürünü satın aldım. Ekranı Resistive olmasına rağmen dokunmatiği gayet iyi…Piyasada Capasitive ürünler 400 TL veya üzerinde. Henüz çok da ucuzlamadı. Günlük Mail, Word, Excel gibi ihtiyaçlarımı karşılıyor.800MHz iyi bir internete bağlanma hızı sağlıyor. 7″ Ekran boyutu o kadar enteresan ki arka cebe bile girebiliyor. Satranç, Sudoku, Tavla gibi oyunlarda verim alabiliyorum. Fakat diğer yüksek konfigürasyon isteyen oyunlarda sorun olabiliyor. Facebook ve Twitter’in kısayollarını yükledim ve tek tuşla rahatlıkla girebiliyorum. Piyasada Tegra2 li bir ürün var, arkadaşım satın almıştı fakat dahili diski sadece 512MB… O 512 MB bittiğinde cihazı kastırıyor. Uygulamaları çok geç açıyor veya açmıyor.Ayrıca içinde Android Market’de yüklü değil…

Bir cevap yazın