Microsoft’un Yeni Hedefi Kilolu Oyuncular

Haber özetinden “son günlerin en güzel fikri Microsoft’dan geliyor.” yazsa da bence bu son yılların en güzel fikri. Peki fikir nedir? Microsoft yeni bir patent başvursunda bulundu. İçeriği ise oyuncuların sağlığı ile alakalı. Yeni patentlenen proje oyunların neden olduğu sağlık problemlerinden biri olan obeziteye farklı bir yönle yaklaşıyor. Bu arada böyle yazdım diye kimse kızmasın! Hanginiz bilgisayarın önünde yemek yemiyor, bunun üzerine saatlerce kımıldamadan ekrana bakmıyor?

Neyse kan çıkmadan ben Microsoft’un yeni atılımını anlatayım.  Başta Xbox 360 üzerinden uygulanacak fikir oyuncu ile sanal kimliğini bütünleştiriyor. Şöyle; eğer saatlerce Xbox 360 oynarsanız seçtiğiniz avatar şişmanlıyor :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D bu fikir karşısında başka kendimi nasıl ifade ederim bilmiyorum ama daha yüzlerce surat ekleyesim var :D.

Microsoft'un Yeni Hedefi

Uç nokta olabilir, oyuncular kızabilir ama oyununuzun aşırıya kaçmanız dahilinde durdurulması da söz konusu. Açıkcası ben böyle güzel bir uygulamanın sonuna kadar gitmesini istiyor, destekliyorum. Daha önce yazılarımda dile getirdiğim gibi “Ekranın karşısında bağdaş kurmuş, ileri geri sallanan, hantal ve dünyaya fütursuzca davranan bireyler istemiyoruz.” öyle değil mi? Helal Microsoft :D.

Bir cevap yazın