Microsoft’tan Ayrılmak Bize Hayat Verdi

Bu sözler Bungie topluluk yöneticisi Brian Jarrard’a ait.

Myth ve Halo gibi önemli oyun serileriyle oyun endüstrisine damga vurmuş Bungie, üç yıl önce Microsoft ortaklığından ayrılmış ve geçtiğimiz Nisan ayındaysa Activision’la gelecek 10 yıl boyunca geçerli olacak özel bir dağıtım anlaşmasına imza atmıştı hatırlarsanız.

Önümüzdeki hafta Halo: Reach’i raflarla buluşturduktan sonra Microsoft’la olan bağları tamamen bitecek olan Bungie’nin topluluk yöneticisi Brian Jarrard, resmi Xbox dergisi OXM‘e verdiği röportajda Microsoft’un ardından yaşanan süreci şu sözlerle özetlemiş:

“Microsoft’la yollarımızı ayırdıktan günlük işlerimiz büyük oranda değişmedi. Değişen tek şey, bağımsız köklerimize dönüşümüzle birlikte takımımızın yeniden hayat bulması ve ilham kaynaklarımızın yenilenmesi oldu; böylece dünyayı etkimiz altında tutmaya devam edebileceğiz.”

Bildiğiniz gibi Bungie, yeni bir Halo oyunu geliştirmeme konusunda oldukça kararlı ve Activision’la imzaladıkları 10 yıllık anlaşmayı yepyeni fikirler ve sıradışı oyunlarla süslemeyi planlıyorlar. Hep beraber bekleyip göreceğiz…

1 Yorum

  1. Yurtdışı Eğitim

    Bir zamanlar Microsoft XBox’ı pazarlayabilmek için Halo’yu koz olarak kullanıyordu. Efem XBox’da sadece Halo çalışır. Artık bu firmanın çıkartacağı yeni oyunların PC’ye de çıkacağını umuyorum.

Bir cevap yazın