Microsoft: Windows XP SP2 ve Win 2K Desteğini Sonlandırıyor

Windows XP logoMicrosoft, 13 Temmuz 2010 itibariyle Windows 2000 ve Windows XP SP2 desteğini sonlandırıyor. Bu tarihten itibaren iki işletim sistemi içinde herhangi bir güncelleştirme yayınlanmayacak. Microsoft, yeni bir hizmet paketi çıkardığı zaman eski hizmet paketi için iki yıllık bir destek stratejisi uyguluyor. 2008 yılında çıkan SP3 hizmet paketinden sonra artık SP2’ye verilen destek sona erecek.

Merak etmeyin Microsoft, henüz XP desteğini sonlandırmaya hazır değil. Microsoft’un yol haritasına göre, XP desteğinin sonlandırılma tarihi 2014. Yani önümüzde koca bir dört sene daha var.

Eğer hala Windows XP SP2 hizmet paketi kullanıyorsanız, artık SP3 hizmet paketini yüklemeyi düşünün derim. Hatta güçlü bir PC’niz varsa eliniz değmişken Windows 7’i de yükleyebilirsiniz. Çünkü beğenin ya da beğenmeyin Windows XP artık yamalı bohçaya döndü.

2 Yorum

  1. Uğur Akgöz

    Bana hediye gelen dizüstünde Win7 lisansı olduğu için mecburiyetten kullanıyorum, 3 ay oldu, her gün kullanıyorum, daha çok üstün bir tarafını bulamadım.

Bir cevap yazın