Microsoft Windows Live Messenger 2009’da Bağlantı Görüntülemeyi Kaldırdı

Microsoft, kötü niyetli yazılımların yayılmasını engellemek amacıyla, Windows Live Messenger 2009’da bağlantıların görüntülenmesini engelledi. Bu geçici çözüm, kötü niyetli yazılımların Windows Live Messenger üzerinden yayılmasını engelliyor.

Microsoft, bu geçici çözümün kullanıcıların kendi güvenlikleri için olduğunu belirtti. Ayrıca Windows Live Messenger 2011’in henüz böyle yazılımlar tarafından etkilenmediğini ekleyerek, kullanıcıların en güncel Messenger sürümünü kullanmaya teşvik ediyor.

Messenger 2009 üzerinden yayılan kötü niyetli yazılımlar şöyle çalışıyor: Messenger kişi listenizdeki birilerine aktif bir bağlantı yolluyor, eğer kurban kişi bağlantıya tıklarsa, o bağlantı bir internet tarayıcısında açılarak, kötü niyetli yazılımı bilgisayara indiriyor ve bu süreç her yeni kurbanla birlikte kendini tekrar ediyor.

Eğer bilgisayarınızda bu tarz bir yazılım olduğunu düşünüyorsanız, anti virüsünüzü güncel tutmanızı öneririz. Hatta Windows Live Essentials 2011 sürümüne geçerek, tam anlamıyla güvenliğe kavuşabilirsiniz.

Bir cevap yazın